Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Świetlica - NEWS

Rok szkolny 2017/2018

 

ŚWIETLICA: Dzień Matki  

ŚWIETLICA: Dzień Matki

Dzień 26 maja to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to święto wszystkich Mam. Z tej okazji  w godzinach popołudniowych w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość Dnia Matki połączona z warsztatami krawieckimi prowadzonymi przez Panią Dorotę Jagodzińską. Świetliki przygotowały również dla swoich Mam piękne laurki z życzeniami. Dzieci wraz z rodzicami po krótkim poinstruowaniu przez Panią Dorotę, z wielkim zapałem przystąpiły do szycia maskotki ze skarpetki. Powstałe „Skarpeciaki” wyglądały fantastycznie i zachwycały swą różnorodnością. Wszyscy wspaniale się bawili, w miłej i radosnej atmosferze. Na rodziców czekała kawa i słodka niespodzianka, dzieci natomiast zajadały się kolorowymi galaretkami. Dziękuję wszystkim Mamom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękuje również Pani Dorocie za przyjęcie naszego zaproszenia i pomoc przy organizacji warsztatów.

Danuta Janura-Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


ŚWIETLICA: Wycieczka do młyna  

ŚWIETLICA: Wycieczka do młyna

W czwartek 17 maja 20018 roku w ramach zajęć świetlicowych odbyła się wycieczka do miejscowego młyna. Dzieci z naszej świetlicy wraz z opiekunkami panią Danutą Janura – Barteczka oraz panią Donatą Jankowską - Majnert miały okazję zwiedzić Młyn Usługowo Handlowy Państwa Marii i Roberta Krawczyków w Kobylinie. Pani Maria wraz z pracownikiem oprowadziła naszą gromadkę po młynie, pokazała pracujące tam maszyny i opowiedziała o tym jak ziarno zboża zamienia się w mąkę. Uczestnicy wyprawy byli pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli. Była to dla nich bardzo ciekawa i pouczająca, niecodzienną lekcja, dzięki której znaleźliśmy odpowiedź na pytanie „Skąd bierze się chleb?” Na koniec dzieci wręczyły Pani Marii podziękowanie i otrzymały słodką niespodziankę.

Dziękujemy Państwu Krawczykom za miłe przyjęcie i poświęcony czas jak również przewoźnikowi Panu Andrzejowi Młodziuśkiemu za nieodpłatny transport dzieci do młyna ze względu złych warunków pogodowych.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

ŚWIETLICA: Smak lata - desery lodowe  

ŚWIETLICA: Smak lata - desery lodowe

Lody to prawdziwie letni deser, który uwielbiają wszystkie dzieci. Choć kojarzą się głównie z latem to lody można jeść przez cały rok ! Dnia 10.05.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia, podczas których dzieci przygotowały pyszne desery lodowe z owocami i bitą śmietaną. Desery były pyszne!

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

Świetlicowa majówka  

Świetlicowa majówka

Zjeżdżalnia, Jaccusi i basen – to tylko jedne z licznych atrakcji z których mieli okazję skorzystać uczestnicy sobotniego wyjazdu do Tarnowskich Term w Tarnowie Podgórnym. Uczestnikami wycieczki była Świetlica oraz grupa uczniów w ramach programu "Sport na brązowo".  Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

W tym samym dniu odwiedziliśmy również Park Rozrywki "Rodzinka" w Skórzewie, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemiczno-fizycznych "Laboratorium Timona". Po zakończeniu zajęć naukowych czekało nas mnóstwo szalonej zabawy. Był basen z kulkami, auta, zjeżdżalnie, dotykowe tablice edukacyjne, piłkarzyki, cymbergaj oraz różnego rodzaju gry wielkoformatowe. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się wielopoziomowa konstrukcja zabawowa "Małpi Gaj", która okazała się najlepszym sposobem na rozładowanie dziecięcej energii. Czas pobytu w Parku choć nieubłagalnie płynął, był powodem nieustającego uśmiechu na twarzach uczniów.

W drodze powrotnej głodni i zmęczeni udaliśmy się do restauracji McDonald’s.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

ŚWIETLICA: Mini ogródek wrzywny 

ŚWIETLICA: Mini ogródek wrzywny

Świetlica wraz ze swoimi opiekunkami panią Danutą Janura – Barteczka oraz panią Mariolą Spruta na terenie szkoły założyły mini ogródek warzywny. Wszyscy bardzo chętnie przyłączali się do pracy. Przygotowaliśmy teren przekopując go i grabiąc. Później przystąpiliśmy do milszej części zadania jakim było sadzeni. Na naszych grządkach będzie rosła: marchewka, pietruszka, sałata, koperek, fasolka szparagowa, buraki, kalarepa i cebula. Czekamy teraz aż warzywa powschodzą i urosną. Dzieci zobowiązały się do dbania o ogródek.

Takie inicjatywy uczą dziecko cierpliwości, odpowiedzialności i obowiązkowości. Ukazują, że nie wystarczy posadzić warzywa, ale trzeba również o nie dbać.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj


 

Pyszne kanapki !  

Pyszne kanapki !

21 marca, czyli w Dzień Wiosny, w naszej Świetlicy odbyły się prawdziwie wiosenne zajęcia. W myśl hasła ”Żyje kolorowo, kto jada zdrowo” uczniowie przygotowali pyszne kanapki. Wszystkie dzieci przykładały się solidnie do pracy. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę. Praca była ciężka, ale przyniosła uczestnikom zajęć dużo radości. Jednym słowem było smacznie, zdrowo i kolorowo. Pod koniec wszyscy mogli oddać się rokoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze zdrowych kanapek.

Danuta Janura - Barteczka


Wycieczka na lodowisko i do parku trampolin  

ŚWIETLICA: Wycieczka na lodowisko i do parku trampolin

W czwartek 15 lutego, w czasie ferii zimowych, świetlica zorganizowała wyjazd na zajęcia rekreacyjno - sportowe. Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko w Gostyniu. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie. Bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że radzili sobie wspaniale i nikogo nie zostawili na lodzie, pomagając sobie wzajemnie. Mając całe lodowisko do dyspozycji, można było tworzyć różne ciekawe układy. Mimo bolących kolan i kostek zabawa była niepowtarzalna. Drugim punktem wyjazdu był park trampolin Euro Jump w Lesznie. Podczas pobytu uczniowie mieli do dyspozycji ścianę wspinaczkową z basenem gąbek, trampoliny sportowe, koszykówkę na trampolinach oraz interaktywny tor przeszkód, który wymagał od każdego skupienia, koncentracji oraz dobrej kondycji fizycznej. W drodze powrotnej dzieci posiliły się w restauracji Mc’Donalds i w dobrych humorach wróciły do domu.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

Światowy Dzień Chorego  

ŚWIETLICA: Światowy Dzień Chorego

Pamiętając o potrzebie bezinteresownej pomocy dla innych i nawiązując do obchodów Światowego Dnia Chorego, dnia 11 lutego uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunką p. Danutą Janura-Barteczka udali się do Parafii Matki Boskiej Przy Żłóbku w Kobylinie. Dzieci wystąpiły z przygotowanym wcześniej programem artystycznym. Poprzez śpiew, recytację, tańce, pragnęły rozjaśnić trudy codzienności ludzi chorych, samotnych, którzy borykają się na co dzień z bólem, niepełnosprawnością. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze i na pewno zaowocuje dalszą współpracą. Poza tym miało posłużyć rozwijaniu jakże ważnych w dzisiejszym świecie pozytywnych wartości wśród uczniów jak: dobro, wrażliwość, szacunek do ludzi starszych i cel ten zrealizowano.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

WIZYTA POLICJANTA

W dniu 5 lutego na zaproszenie świetlicy przybył z Posterunku Policji w Kobylinie sierż. sztab. Łukasz Szymura. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz IV-VII. Celem tej wizyty było przypomnienie o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych jak również zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Policjant zaapelował do uczniów o rozwagę podczas harców na śniegu np. kulig za samochodem lub quadem i przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku, szczególnie w pobliżu ulic i na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Przypomniał również dzieciom o pasach bezpieczeństwa w trakcie podróży na ferie i specjalnych podkładkach dla dzieci o niższym wzroście.

Na koniec spotkania wyświetlony został film pokazujący akcję ratunkową na lodzie.

Pragniemy serdecznie podziękować panu policjantowi za poświęcony czas.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

WIZYTA W DPS BASZKÓW

W czwartek 1 lutego br. w DPS Baszków zawitała świetlica Szkoły Podstawowej w Kobylinie. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem oraz przejęciem, widząc tak dużą zgromadzoną publiczność seniorów, recytowali wiersze i śpiewali piosenki a także tańczyli. Na twarzach przybranych babć i dziadków gościła radość a chwilami nawet wzruszenie. Dzieci złożyły mieszkańcom DPS życzenia jak również na ręce Pana kierownika Krzysztofa Szczotki wręczony został słodki upominek w postaci muffinek dla każdego mieszkańca DPSu. Po części artystycznej czekał na nas słodki poczęstunek.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

WIELKIE PIECZENIE PIERNIKÓW

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia kojarzy się z ubieraniem choinki, świątecznymi wypiekami oraz innymi świątecznymi przygotowaniami. W świetlicy szkolnej odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierników. Dzieci same wałkowały i wycinały foremkami ulubione kształty. Pełne blaszki gotowych do upieczenia ciasteczek dzieci zaniosły do szkolnej kuchni. Tam pod okiem czujnej pani kucharki ciasteczka nabierały odpowiedniego koloru. W szkole unosił się zapach pierników, kojarzony z tym magicznym okresem świątecznym. Po wystygnięciu pierniczki były przyozdobione przez dzieci według własnych upodobań. Trudno było powstrzymać się od kosztowania tych wspaniałych słodkości. Każdy pierniczek był piękny i pyszny. Dzieci mogły się same o tym przekonać, bo na koniec odbyła się słodka degustacja, część pierniczków dzieci zabrały do domu, aby pochwalić się rodzicom. Pieczenie i zdobienie pierników sprawiło dzieciom wielką radość. Zajęcia odbyły się w miłej, świątecznej atmosferze.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

Świetlica wraz z opiekunką panią Danutą Janura-Barteczka i mamą Wiktorii panią Eweliną Maleszka zwiedzili Fabrykę Bombek Lotos w Nowej Obrze koło Koźmina Wielkopolskiego.

Dzieci i dorośli mieli okazję obserwować proces formowania szklanych ozdób, srebrzenia i zdobienia bombek przy zastosowaniu różnych technik. Wielkie wrażenie zrobiły na nich niezwykłe umiejętności pracowników firmy, którzy w kilka chwil potrafią stworzyć na bombce niezwykłe krajobrazy, portrety i baśniowe widoczki.

Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w warsztatach zdobienia bombek pod okiem profesjonalistów. Dla dzieci była to nie tylko niecodzienna lekcja plastyki. Udekorowane własnoręcznie bombki można było zabrać do domu, będą zdobić drzewka choinkowe.

Głodni i zmęczeni w drodze powrotnej udaliśmy się na pizzę. Serdecznie dziękujemy Tali Kebab w Krotoszynie za miłą gościnę.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

20 listopada naszą Świetlicę w Szkole Podstawowej w Kobylinie odwiedził niezwykły gość: ratownik medyczny – Pan Jakub Nelle. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i pouczające. Dzięki ratownikowi dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak wzywać pomoc. Uczniowie nauczyli się numerów telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Chętne Świetliki mogły też spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach, za co dostawały „Dyplomy Małego Ratownika”.

Na zakończenie naszego spotkania został wyświetlony film na temat pracy ratownika medycznego.

Mamy nadzieje, że wkrótce Pan Jakub znowu zawita do naszej Świetlicy, gdyż dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się bardzo ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 


 

WYCIECZKA DO MUZEUM CZEKOLADY DO POZNANIA

Dnia 28 października świetlica wraz z opiekunkami panią Danutą Janura – Barteczka i panią Joanną Majorek – Pilujską udała się do Muzeum czekolady do Poznania. Wizytę w muzeum zapoczątkowała krótka podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dzięki której mogliśmy się dowiedzieć wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie jej i drodze do Europy. Zapoznaliśmy się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas pobytu mogliśmy spróbować pysznych wyrobów a także sami stworzyć pamiątkową czekoladę z poznańskimi koziołkami i dekoracjami według własnego pomysłu. Dziękujemy serdecznie za tak miłą wizytę w muzeum.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


 

WYCIECZKA DO PARKU WODNEGO W KROŚNICACH

W czwartek 28 września 2017 roku Świetlica wybrała się na wycieczkę autokarową do Parku Wodnego w  Krośnicach. Celem wycieczki było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wyposażenie uczestników wyjazdu w podstawowy zasób umiejętności ruchowych, umożliwiających udział w pływaniu rekreacyjnym oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Podczas pobytu na basenie każdy uczestnik mógł skorzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi oraz wodospadu wodnego. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami, a czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

Danuta Janura – Barteczka

 


SZARLOTKA Z LODAMI

W czwartek 28 września w czasie zajęć świetlicowych upiekliśmy pyszną szarlotkę. Pyszna, tradycyjna szarlotka jaką możemy spotkać u wielu mam, babć i cioć. Przepis od lat zachwyca swoim prostym smakiem. Podczas jej pieczenia pachnie jabłkami i cynamonem. Wszyscy aktywnie włączyli się do przygotowania szarlotki. Dzieci tarły obierały jabłka a następnie ostrożnie je tarli na tarce pamiętając o zasadach bezpieczeństwa posługiwania się urządzeniami kuchennymi jak również o zasadach higieny obowiązujących w trakcie przygotowywania posiłków. Następnie omawialiśmy sposoby serwowania szarlotki – na ciepło lub na zimno, samą lub z lodami. My wybraliśmy wersję na ciepło i z lodami co uraczyło podniebienia naszych małych smakoszy.

Danuta Janura-Barteczka

 


„CZYTAMY BAJKI TERAPEUTYCZNE NAJMŁODSZYM”

W dniu 27 wrzesnia Świetlicę Szkolną odwiedziła uczestniczka Klubu Aktywnych Magdalena Nowacka z Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie. Celem spotkania było zainicjowanie cyklu spotkań pt. „Czytamy bajki terapeutyczne najmłodszym". Wszechstronnie wiadomo, iż czytanie ma ogromnie pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć, pobudza do kreatywności, buduje zdolności przeżywania, dostrzegania, nazywania i odczuwania emocji, itp. Grupa najmłodszych uczestników spotkania liczyła około 40 dzieci. Uczennice ZSZ w Kobylinie wprowadzały uczniów z najmłodszych klas szkoły podstawowej w świat bajek. Były to bajki terapeutyczne kończące się morałem, po których krótko omawiane były główne wartości i przekazy wypływające z ich treści. Dla urozmaicenia czytane były również krótkie wierszyki z humorem. Bajki cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci dogłębnie wsłuchiwały się w treść i z łatwością potrafiły opowiedzieć, jakie emocje towarzyszyły głównym bohaterom. Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały czytającym wręczając Paniom symboliczny kwiatek oraz zaprezentowały przygotowaną piosenkę. Na koniec wykonane zostało wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Danuta Janura-Barteczka

___________________________________________________________________________

Archiwum 2016/2017

Archiwum 2015/2016

3,473,324 unikalnych wizyt