ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SIECI
Dodane przez admin dnia Marzec 06 2019 12:50:11

Dzięki intensywnemu rozwojowi technologii cyfrowych Internet stał się wspaniałym narzędziem. Czyni dostęp do wiedzy znacznie łatwiejszym, umożliwia jej zdobywanie i rozwijanie z dowolnego miejsca, dostarcza rozrywki, sprzyja poznawaniu ludzi, zaspokaja wiele naszych potrzeb. Problem pojawia się wówczas, gdy jest niewłaściwie wykorzystywany. Ważna jest przede wszystkim wiedza na temat stosowania zasad bezpiecznego internetu.

Obchody tegorocznego „Dnia Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem!” rozpoczęły się konferencją w Warszawie, podczas której wystąpili wspaniali prelegenci, m.in. prof. J. Pyżalski. Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylinie, a także Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie w lekcji – „Zasady bezpieczeństwa w sieci” umożliwił przyłączenie się do działań w tym zakresie. Starsi koledzy pod kierunkiem pedagoga szkolnego przygotowali młodzieży z klas VI – VIII szereg ważnych informacji, m.in.: jak korzystać z internetu i telefonu, żeby nie krzywdzić innych? co robić, będąc świadkiem, ofiarą cyberprzemocy?  jak się zachować, gdzie szukać pomocy? W trakcie prezentacji zostały dołączone filmy. Uczniowie zapoznali się również z poważnymi  konsekwencjami bezmyślnych działań online i mam nadzieję, wzięli sobie je do serca. By o nich pamiętać otrzymali także ściągę z wymienionymi zagadnieniami.

Wiemy, że Internet jest cudownym wynalazkiem, daje niesamowite możliwości, ale tylko wtedy, gdy korzysta się z nich w rozsądny sposób.                      

Małgorzata Goryniak

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!