Statystyki

stat4u

Szkoła Ludzi Sukcesu

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

KOCIE FIGLEDrukuj

KOCIE FIGLE

W lutym, z okazji Światowego Dnia Kota, ogłosiliśmy dla uczniów naszej szkoły konkurs fotograficzny "Kocie figle". Na konkurs wpłynęło ponad 120 zdjęć, komisja w składzie: p. dyrektor - Mariola Wojciechowska, p. Mirosław Bąkowski, p. Anita Poprawska, miała więc mnóstwo pracy aby ocenić zdjęcia i wyłonić zwycięzców. Prace oceniane były w dwóch kategoriach, klas IV - V oraz klas VI - VIII.  

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SIECIDrukuj

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SIECI

Dzięki intensywnemu rozwojowi technologii cyfrowych Internet stał się wspaniałym narzędziem. Czyni dostęp do wiedzy znacznie łatwiejszym, umożliwia jej zdobywanie i rozwijanie z dowolnego miejsca, dostarcza rozrywki, sprzyja poznawaniu ludzi, zaspokaja wiele naszych potrzeb. Problem pojawia się wówczas, gdy jest niewłaściwie wykorzystywany. Ważna jest przede wszystkim wiedza na temat stosowania zasad bezpiecznego internetu.

Obchody tegorocznego „Dnia Bezpiecznego Internetu – Działajmy Razem!” rozpoczęły się konferencją w Warszawie, podczas której wystąpili wspaniali prelegenci, m.in. prof. J. Pyżalski. Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Kobylinie, a także Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie w lekcji – „Zasady bezpieczeństwa w sieci” umożliwił przyłączenie się do działań w tym zakresie. Starsi koledzy pod kierunkiem pedagoga szkolnego przygotowali młodzieży z klas VI – VIII szereg ważnych informacji, m.in.: jak korzystać z internetu i telefonu, żeby nie krzywdzić innych? co robić, będąc świadkiem, ofiarą cyberprzemocy?  jak się zachować, gdzie szukać pomocy? W trakcie prezentacji zostały dołączone filmy. Uczniowie zapoznali się również z poważnymi  konsekwencjami bezmyślnych działań online i mam nadzieję, wzięli sobie je do serca. By o nich pamiętać otrzymali także ściągę z wymienionymi zagadnieniami.

Wiemy, że Internet jest cudownym wynalazkiem, daje niesamowite możliwości, ale tylko wtedy, gdy korzysta się z nich w rozsądny sposób.                      

Małgorzata Goryniak

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Wernisaż wystawy poplenerowej: Bielice, gdzieś na końcu świata.Drukuj

Szkoła News

Na wystawie, przygotowanej w  holu naszej szkoły zaprezentowano efekty pracy uczniów należących do koła plastycznego. Młodzi adepci  sztuki malarstwa, w czerwcu 2018 roku, brali udział w tygodniowym  plenerze zorganizowanym po raz piętnasty w Bielicach.

Dlaczego kolejny raz Bielice? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista dla wszystkich którzy posmakowali klimatu tego tajemniczego miejsca.

Bielice zaliczane są do grupy najdzikszych miejsc w Polsce. Leżą w dolinie rozpiętej między Górami Bialskimi a Złotymi. To wschodnia część Ziemi Kłodzkiej zwana Sudeckimi Bieszczadami. Piękno Bielic, małej górskiej wioski, przyciąga turystów, miłośników przyrody, poszukiwaczy ciszy, artystów. Górska, tajemnicza aura – wyzwala chęci tworzenia i motywuje do podejmowania wyzwań twórczych.

Konkursy z okazji Światowego Dnia Kota rozstrzygnięte!!!Drukuj

Konkursy z okazji Światowego Dnia Kota rozstrzygnięte!!!

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota, a ponieważ miłośników tych fantastycznych zwierząt nie brakuje również wśród uczniów naszej szkoły - frekwencja w konkursach dopisała. Dnia 1 marca, podczas Święta Patrona Szkoły nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

Między nami kobietkamiDrukuj

Między nami kobietkami

Szkoła od kilku lat uczestniczy w programie „Miedzy nami kobietkami”. Program  skierowany jest do dziewczynek w okresie dojrzewania. Grupą docelową programu edukacyjnego są uczennice klas VI.

3,978,175 unikalnych wizyt