Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Dzień Dziecka 2017Drukuj

Dzień Dziecka 2017

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj! 

Czytanie poruszaDrukuj

Czytanie porusza

W piątek 2 czerwca odbyła się w naszej szkole Noc Bibliotek. Tegoroczna impreza, która organizowana jest w całej Polsce przebiegała pod hasłem „Czytanie porusza”. Rozpoczęliśmy o godzinie 18.00 spotkaniem z gościem specjalnym, którym była pani Beata Molska.

Pani Beata zabrała nas w podróż do Japonii, w której spędziła kilka tygodni. Pokazała mnóstwo zdjęć, przybliżyła mam kulturę tego egzotycznego dla nas kraju, opowiedziała o tamtejszej kulturze, zwyczajach i spotkanych ludziach. Poznaliśmy namiastkę tamtejszej kuchni próbując smakołyków, między innymi słodyczy o smaku zielonej herbaty oraz chrzanu Wasabi. Dla uczestników spotkania pani Beata przygotowała konkursy i atrakcje. Jedną z nich było jedzenie pałeczkami ryżu. Wszyscy spróbowali tej trudnej sztuki, w nagrodę otrzymując prawdziwe japońskie pałeczki. Próbowali również złożyć żurawia z origami, co okazało się trudniejsze niż wszyscy myśleli.  

MY CZYTAMYDrukuj

MY CZYTAMY

1 czerwca punktualnie o godzinie 10.00 cała nasza szkolna społeczność spotkała się na boisku szkolnym, aby po raz drugi wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam – jak czytam” i po raz kolejny próbować pobić rekord w czytaniu. W tym roku było 283 uczniów i 25 nauczycieli.

Uczniowie przybyli barwnie i pomysłowo przebrani, a to za sprawą zadania, jakie mieli do wykonania. Wszystkie klasy miały wybrać dowolną książkę bądź utwór literacki i utożsamić się z ich bohaterami wyrażając to strojem. I tak na boisku pojawiły się „Koty w butach”, piraci i niesforne bohaterki książek „Pippi Pończoszanka”, Alicje i Kapelusznicy z książki „Alicja w Krainie Czarów”, Krasnoludki, Śnieżki, Czerwone Kapturki rodem z baśni braci Grimm. Można też było podziwiać liczną grupę drewnianych pajacy z książki „Pinokio”, Wiedźmy, bohaterów legendy „Wars i Sawa”, czy też postacie ze znanych wszystkim wierszy Juliana Tuwima „Rzepka”, „Wszyscy dla wszystkich”, „Warzywa”. Pojawiły się również mroczne i upiorne duchy z powieści Bahdaja „Wakacje z duchami”.  

O naszym przedsięwzięciu można również przeczytać na stronie organizatorów akcji https://czytamy.org/sprawozdanie-2983-2017-szkola-podstawowa

Projekt "Umiem pływać"Drukuj

Projekt "Umiem pływać"

W kwietniu br. nasza szkoła przystąpiła do programu "Umiem pływać" organizowanego przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Projekt ten zakładał naukę pływania dla uczniów klas I-III pod kierunkiem instruktora, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Opiekę nad dziećmi podczas dojazdów na pływalnię w Krotoszynie sprawowali nauczyciele w formie wolontariatu. Program "Umiem pływać" sfinansowany został ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Kobylin.

Z naszej Gminy w projekcie udział wzięło 45 dzieci ze szkół  z Kuklinowa, Zalesia Wielkiego i z Kobylina. Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyło 25 uczniów z klas trzecich. Nauka pływania rozpoczęła się  na początku marca, a zakończył 30 maja br.

W programie wzięły udział dzieci, które nie umiały pływać.  Pod czujnym okiem instruktorów uczniowie mieli możliwość oswojenia się z wodą i nauczenia się pływania różnymi technikami. W ostatnim dniu zorganizowano zawody w pływaniu, podczas których dzieci mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami. Każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy medal.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj! 

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W XII OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJDrukuj

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W XII OLIMPIADZIE EKOLOGICZNEJ

31 maja 2017 r. w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, odbył się finał XII Edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych, zorganizowanej przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie oraz Związek Międzygminny „Eko Siódemka”.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów, którzy zostali wyłonieni w wewnątrzszkolnych eliminacjach:

  • Aleksandra Łapaczy – kl. VIa
  • Dawid Gaszyński – kl. VIb
  • Sebastian Zarycki – kl. VIa

Uczestnicy finału zmagali się z pytaniami testowym, które wymagały od nich bardzo szerokiej wiedzy i znajomości różnorodnych zaognień i pojęć z zakresu ochrony przyrody i środowiska oraz ekologii.

Szóstoklasiści, po raz kolejny odnieśli sukces. Mimo bardzo wyrównanego poziomu uczestników tytuł laureata zdobyli: Sebastian Zarycki i Aleksandra Łopaczyk. Należy podkreślić, że Sebastian powtórzył swój sukces z ubiegłego roku i został laureatem olimpiady po raz drugi.  Uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

2,727,095 unikalnych wizyt