Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Z wizytą w schroniskuDrukuj

Z wizytą w schronisku

Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"  /Billings /                                 

7 grudnia  wybraliśmy się kolejny raz z wizytą do MIĘDZYGMINNEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Wysocku Wielkim. Z naszej wizyty ucieszyli się wszyscy: i pracownicy schroniska i zwierzęta. Pojechaliśmy tam nie tylko po to, żeby zobaczyć  bezpańskie pieski, ale głównie po to, żeby przekazać im dużą ilość karmy, koce, zabawki i  inne potrzebne rzeczy zebrane  przez uczniów. 

W poszukiwaniu św. MikołajaDrukuj

W poszukiwaniu św. Mikołaja

6 grudnia, tradycyjnie już w naszej szkole, wspominaliśmy św. Mikołaja-ulubionego Świętego wszystkich dzieci. Ponad 1700 lat temu ten wspaniały Święty był biskupem w mieście Mira. Ten zaszczytny tytuł nie przeszkodził mu jednak w pomaganiu najbardziej potrzebującym. Święty Mikołaj jest symbolem dobroci i radości ,a dzień jego wspomnienia - 6 grudnia jest okazją do obdarowywania się prezentami. I to w tym dniu dzieci z klas I-III wyruszyły na poszukiwanie św. Mikołaja.  

Święto Patrona SzkołyDrukuj

Święto Patrona Szkoły

28 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie związane z Dniem Patrona-Juliana Tuwima. Uczniowie klasy 4b wcieli się w role biografów oraz historyków literatury, by przybliżyć swoim kolegom biografię i twórczość patrona szkoły. Wszyscy uczniowie mogli również zobaczyć najlepsze recytacje wierszy Tuwima, m. in. „Lokomotywę” w wykonaniu Fronczewskiego, Pszoniaka i Olbrychskiego oraz „Ptasie Radio” wygłoszone przez Irenę Kwiatkowską. Uwieńczeniem akademii były recytacje zwycięzców szkolnego konkursu recytatorskiego.  

 

 

V Konkurs Piosenki ObcojęzycznejDrukuj

V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

23 listopada 2017 w Branżowej Szkole I Stopnia odbył się V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Kołata (utwór: ,,Do you want to build a snowman?”), Joanna  Łuczak (utwór: ,,Without you.’’) Olimpia Patryas, Wiktoria Kaczmarek (piosenka ,,Tiger, Robbe, Papagei.”) Katarzyna Twardowska (utwór ,,Symphony.” ) Anna Łopaczk, Zofia Chuda, Julia Walkowiak (piosenka,,Meine verrückte Familie.”) Miłosz Klepacki (,,Hallelujah.”) Andrea Jakubiak, Wiktoria Rolnik (,,Space between.”) Zuzanna Pospiech (,,S.O.S”) Nadia Rowicka, Joanna Polna, Amelia Kończewicz (,,More than you know.”) Klaudia Wachowiak (utwór ,,Irgendwie, irgendwo, irgendwann.” )

Zwycięstwo w swoich kategoriach wywalczyły: Zofia Kołata oraz Andrea Jakubiak i Wiktoria Rolnik. Gratulujemy!!!  

L.Rękosiewicz

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Lekcja przyrody w praktyceDrukuj

Lekcja przyrody w praktyce

W ostatnich dniach listopada uczniowie z klasy VIb i dzieci ze świetlicy razem z p. Danutą Barteczką, panem woźnym, pod czujnym okiem dyrekcji sadzili cebulki wiosennych kwiatów. Były różne gatunki tulipanów, przebiśniegi, krokusy, irysy, czosnek ozdobny i wiele jeszcze innych  kwiatów, które w dużej ilości otrzymała szkoła i przedszkole nieodpłatnie od firmy W. Legutko z Jutrosina. Bardzo ucieszył nas ten prezent, bo terenów zielonych wokół szkoły, które można ukwiecić mamy dużo. Dzieci przeszły szybki kurs sadzenia cebulek i z ochotą wykonały nietypowe zadanie. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy wiosny, kiedy powieje ciepły wiatr, zaświeci słońce i rozkwitną posadzone przez naszych uczniów kolorowe kwiaty.

Bardzo dziękujemy firmie W. Legutko Przedsiębiorstwo Handlowo-Nasienne Sp. z o.o. za ofiarowane naszej placówce cebulek kwiatowych.

Mariola Wojciechowska

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

2,978,746 unikalnych wizyt