Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019Drukuj

Szkoła News

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Rodzice wybrali firmę AVIVA, która ubezpieczy dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Składki ubezpieczeniowe do wyboru w wysokości:

  • 33,00 zł
  • 46,00 zł
  • 55,00 zł
  • 150,00 zł

Uczniowie wpłacają do 8 października 2018 r.

LEKCJA PRZYRODY NAD STAWAMI W KROŚNICACHDrukuj

LEKCJA PRZYRODY NAD STAWAMI W KROŚNICACH

Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę czwartoklasiści 2 października wybrali się na lekcję przyrody wzdłuż ścieżki przyrodniczej „Stawy krośnickie”, które leżą na terenie Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” oraz Obszaru Natura 2000.

Na początku wędrówki naszą uwagę przykuły niecodzienne domy, które jak sądziliśmy zbudowane zostały z węgla.  Nasze zdumienie wywołała również informacja, jaką przekazał nam nasz przewodnik, pan Dawid, że do ich budowy wykorzystano w 1876 r. rudę darniową, wydobytą z dna stawów. W dalszej drodze podziwialiśmy między innymi stare, ogromne dęby, które oprócz niepowtarzalnego uroku i piękna są także domem i schronieniem dla licznych zwierząt, w tym dla chronionego kozioroga dębosza. Wielki zachwyt uczestników wzbudził majestatycznie szybujący nad stawami orzeł bielik. Aktywny spacer, obejmujący kilka przystanków, był wspaniałą okazją do poznania występującej na tym terenie fauny i flory. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat hodowli i odłowów karpi.

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2018Drukuj

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA 2018

Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” - pod takim hasłem, już po raz 25, ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątania świata – Polska”. Celem tegorocznej edycji jest selektywna zbiórka odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Również w naszej szkole została zapoczątkowana akcja sprzątania. Zgodnie z obowiązującym hasłem przypomniano uczniom zasady segregacji odpadów. Gazetka w holu szkoły informuje nie tylko uczniów, ale rodziców oraz gości odwiedzających szkołę i przedszkole, o zasadach prawidłowej segregacji śmieci w naszych gospodarstwach domowych.

Ctrl+Z COFAMY przemocDrukuj

Ctrl+Z COFAMY przemoc

Ctrl+Z COFAMY przemoc

DYSKRYMINACJA ? HEJT ?

Wciśnij Ctrl+Z i wypisz się z tego !

W poniedziałek 8 października odbędą się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas VI-VIII, nauczycieli i rodziców, podczas których uczestnicy poznają techniki przeciwdziałania przemocy internetowej, dyskryminacji i nienawiści. Dowiedzą się, jak bezpiecznie korzystać z internetu i co zrobić gdy ktoś doświadcza cyberprzemocy lub dyskryminacji.

Organizatorem programu Ctrl+Z COFAMY przemoc jest Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

KOLEJE WOLNOŚCI 1918-2018Drukuj

KOLEJE WOLNOŚCI 1918-2018

Dzisiaj, 4 października o godz. 11:57 uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunami wsiądą do specjalnego pociągu retro, który pojedzie do Ostrowa Wlkp.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjadą cztery pociągi specjalne.

W pociągach złożonych z parowozu oraz historycznych wagonów odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół.

3,623,975 unikalnych wizyt