Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Konkurs ortograficzny klas IIIDrukuj

Dnia 23 marca 2012r.  o godz. 9:30 w Szkole Podstawowej w Kobylinie  odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III. Celem konkursu było:

- rozbudzanie u dzieci zainteresowań pięknem polskiego języka pisanego

- integracja różnych środowisk

Uczniowie przyjechali z  Kuklinowa, Zdun, Smolic, Zalesia Małego, Krotoszyna, Lutogniewa, Jutrosina i Kobylina ze swoimi opiekunami, którzy mieli przygotować dyktando ortograficzne składające się z 10 zdań. Po losowaniu  uczniowie napisali dyktando.

 

czytaj więcej...

 


I przyszła wiosna !Drukuj

21 marca 2012r w Szkole Podstawowej w Kobylinie dzień  w klasach I – III wyglądał  zupełnie inaczej -  wiosennie. Najpierw wszystkie klasy I – III spotkały się w holu szkoły  na wspólnym śpiewaniu piosenek o wiośnie. Potem dzieci wysłuchały wierszy i przysłowia o wiośnie . Następnie wszyscy razem udaliśmy się w pochodzie ulicami miasta  oznajmiać mieszkańcom Kobylina, że już jest WIOSNA. Każde dziecko miało ze sobą instrument wydający głośne dźwięki i  kolorowy gaik. Niektórzy napotkani mieszkańcy przyłączali się do nas, inni uśmiechali się i machali. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na zajęcia.

 

Wychowawczynie klas I

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!
Święto matematyki w szkole !Drukuj

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca zorganizowaliśmy Święto Matematyki. Tym razem najważniejszym punktem programu tego dnia był przegląd piosenki matematycznej. Każda klasa, począwszy od klasy czwartej, prezentowała wymyśloną przez siebie piosenkę. Piosenki były różne. Jedne w stylu bluesa, inne w stylu rocka, disco i hip-hopp. Niektóre klasy do swoich piosenek przygotowały dodatkowo układy taneczne. Poziom prezentowanych piosenek był bardzo wysoki. Wszyscy byliśmy też zaskoczeni pomysłowością uczniów! Hitem całej imprezy był jednak pokaz mody matematycznej. Uczniowie prezentując swoje kreacje, wykazali się niezwykłą kreatywnością. Któż wie, może za kilka lat usłyszymy o nich, jako o znanych  kreatorach światowej mody?

            Dodatkowo w czasie tego dnia w holu szkoły można było napić się smacznej kawy, zjeść galaretkę i domowe ciasto w kawiarence „Pod pierwiastkiem”. Na korytarzach szkolnych  można było podziwiać prace uczniów  pt.: „Matematyka w obiektywie”

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 


Witaminki !Drukuj

16 marca 2012r. w kinie ,,Przedwiośnie” w Krotoszynie odbył się Integracyjny Festiwal ,,Witaminki na Start ! XIII” pod patronatem Starosty Powiatu Krotoszyńskiego. Głównym celem festiwalu była integracja środowisk dzieci niepełnosprawnych i gromad zuchowych z województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego oraz promowanie zdrowego stylu życia i  odżywiania się.

Zuchy z 6 Gromady Zuchowej z Kobylina przygotowały piosenkę ,,Wesoła kapusta”. Odbył się też konkurs na witaminowego modela. Później wszyscy zostali zaproszeni ma witaminowe małe ,,co nieco”.Na zakończenie było rozdanie nagród i wspólne zdjęcie. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kobylina.

 

Magdalena Konieczna

 Lekcja w kinieDrukuj

Dnia 1 marca 2012r. Klasa I b pojechała na ,,Lekcję w kinie”, 2 w 1! dla klas I – III, multimedialna lekcja + seans filmowy. Tytuł spotkania ,,Dlaczego Francik chrapie?” - tajemnice filmowej animacji.

,,Lekcje w kinie” mają na celu kształcenie u dzieci i młodzieży wiedzy i nawyków umożliwiających krytyczny odbiór i interpretację dzieła filmowego jako komunikatu estetycznego. Lekcja w kinie to prezentacja multimedialna, składająca się z:

  • projekcji fragmentów materiałów audiowizualnych (stopklatki, fragmenty filmów itp.) ilustrujących prezentowane zagadnienia,

  • elementów dynamicznej prelekcji – omówień poszczególnych zagadnień , które w momencie prezentacji pojawiają się na ekranie  kinowym w postaci plansz, animacji i rysunków,

  • zagadek adresowanych do uczniów

Całą lekcję prowadził aktor z teatru w Poznaniu,jako reporterka ze Studia Filmów Animowanych  w Poznaniu wystąpiła aktorka Joanna Jabłczyńska.

Uczniowie mieli okazję poznać proste techniki animowania, które mogą wypróbować w domu. Na zakończenie odbył się seans filmowy, złożony z kilku krótszych animacji. Było to pięć filmów z cyklu ,,Bajki i baśnie polskie”.

 

Magdalena Konieczna
3,322,181 unikalnych wizyt