Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Wycieczka do fabryki bombek w KrośnicachDrukuj

Barwna, udekorowana z niezwykła finezją bombka, skupi na sobie wzrok nie tylko najmłodszego malucha, ale i również spostrzegawczego dorosłego. Tak więc nic dziwnego, że dnia 20 października  klasa Vb wraz z opiekunami za cel swojej wycieczki obrała fabrykę bombek w Krośnicach.

Budynek spółdzielni z zewnątrz wyglądał niepozornie: szara, skromna, nadgryziona zębem czasu, murowana budowla. Wielu z nas wyobrażało sobie jak musi wyglądać jej wnętrze.  Gdy przekraczaliśmy próg fabryki spodziewaliśmy się ujrzeć szeregi stołów przy których zastaniemy pracujących w skupieniu fabrykantów.  Nasze własne wyobrażenia oparte były jednak tylko na przypuszczeniach i mijały się z prawdą. Jak się później okazało w fabryce zatrudnionych zostało tylko siedem osób.   W pierwszej sali tak zwani „dmuchacze” w płomieniu palnika nadawali pożądany kształt długim, regularnym, szklanym rurom wpuszczając przez ich otwarte zakończenie powietrze.  Na naszych oczach powstawały długie szyje  łabędzi,  sportowe samochody, idealnie okrągłe kule oraz dzwoneczki w różnych rozmiarach. Tak uformowane bombki zostały poddawane  srebrzeniu. Dopiero w ostatniej Sali zastaliśmy pochylone nad szerokimi stołami trzy panie, malujące szklane cudeńka według określonych wzorów.  

czytaj więcej...

Obchody Miesiąca Bibliotek SzkolnychDrukuj

Biblioteka szkolna w ramach Obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowała dla uczniów naszej szkoły konkursy. W klasach II – III był to konkurs plastyczno – literacki „Moja bajka”, natomiast w klasach IV – VI konkurs literacki „Wydajemy własną książkę”. Uczniowie przez cały miesiąc październik przynosili prace do biblioteki. Konkursy zostały rozstrzygnięte w dniu 2 listopada 2011 r. W tym dniu zostały również wręczone nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy zwyciężyli.

 

W konkursie „Moja bajka” nagrodzeni zostali:

Miejsce I – Adam Pawlak, kl III c

Miejsce II – Zofia Pioch, kl III a oraz Jakub Kaczmarek, kl III c

Miejsce III – Marta Białas, kl III a

 

Wyróżnione zostały prace uczniów: Jakuba Durczewskiego z klasy III c, Weroniki Wojtyczki z klasy II a, Dawida Leska z klasy II b oraz Oliwii Sibiak z klasy III c.

 

W klasach IV – VI wyłonione zostały 3 najlepsze prace, ich autorzy to:

Miejsce I – Zuzanna Frąckowiak

Miejsce II – Kinga Spruta

Miejsce III – Monika Sowa

Zwycięzcom gratulujemy!

 

(kliknij, aby powiększyć)                           (kliknij, aby powiększyć)

" Z Wadowic do nieba "Drukuj

W dniu 21 października br. w przeddzień wspomnienia bł. Jana Pawła II  uczniowie klasy II a przypomnieli społeczności szkolnej osobę Papieża prezentując  montaż  słowno – muzyczny pt. „Z Wadowic  do nieba”

Mali  aktorzy   mieli  za zadanie  przybliżyć  najważniejsze momenty  życia błogosławionego począwszy od urodzenia, aż po beatyfikację. Deklamacjom  towarzyszyły rekwizyty, które nawiązywały do mówionego  tekstu. Przebojem występu okazała się piosenka: „Tak mówił papież” w wykonaniu chóru szkolnego.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego.

 

Krystyna Konieczna

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Impreza czytelnicza dla uczniów klas I - IIDrukuj

W dniu 19 października 2011 r. w świetlicy szkolnej odbyła się impreza czytelnicza dla uczniów klas I – II pt. „Miodowa Przygoda”.

Na spotkanie przybyli również zaproszeni rodzice: Anna Rowicka, Sławomira Grzempowska, Irena Brdys oraz Anita Kościelna, aby czytać uczniom bajki oraz wziąć udział w konkursie „Mistrz głośnego czytania”. Uczniowie wysłuchali dwóch bajek: „Kubuś Puchatek” oraz „Pszczółka Patrycja”, a następnie za pomocą głosowania wybrali spośród 4 zaproszonych mam Mistrza głośnego czytania, którym okazała się p. Sławomira Grzempowska. Nagrodą był oczywiście słoik miodu...

 

czytaj więcej... 

" Święto Jabłka "Drukuj

12 października w naszej szkole obchodziliśmy "Święto Jabłka". Miało ono na celu zachęcenie dzieci do spożywania owoców i ich przetworów.

Uczniowie w tym dniu przygotowaliu przysmaki z wykorzystaniem jabłek. Jabłkowe smakołyki i „jeżyki”, sałatki owocowe oraz pieczone jabłka z cynamonem. Uczniowie wysłuchali różnych ciekawostek dotyczących jabłek, poznali przysłowia i powiedzenia związane z jabłkami np. niedaleko pada jabłko od jabłoni. Poszczególne klasy zaprezentowały hasła reklamowe oraz wzięły udział w quizie ph. „Jabłuszko prawdę ci powie”. Dominika Duda i Zuzia Konieczna przedstawiły inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Entliczek-pentliczek”, a wybrani uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych piosenkę pt. „Już owoców pełen kosz”....

 

czytaj więcej...

2,978,760 unikalnych wizyt