Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

''STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY''Drukuj

STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY to nazwa akcji ekologiczno-edukacyjnej zbierania zużytych płyt CD oraz DVD, opakowań po płytach CD/CVC, telefonów komórkowych, ładowarek do telefonów oraz baterii.  Jest przeprowadzana w szkołach podstawowych, gimnazjach, ponadgimnazjalnych oraz średnich. Akcja rozpoczęła się 1 października 2012 roku a zakończy się 23 czerwca 2013 roku.

Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do tego projektu po raz pierwszy, a nauczycielem odpowiedzialnym za koordynację w placówce została p. A. Paluszkiewicz.

W każdy piątek opiekun dokonuje raportowania zebranych ilości odpadów przez poszczególne klasy za pomocą konta utworzonego na stronie internetowej Organizatora. Ranking zbiórki odpadów ma, bowiem charakter cykliczny, tygodniowy.

Szkoła Przyjaciół ZwierzątDrukuj

Szkoła Przyjaciół Zwierząt

„I ty możesz pomóc" pod takim hasłem przebiegała w naszej szkole tegoroczna pomoc rzeczowa dla  schroniska do bezdomnych zwierząt w Krotoszynie. Kolejny już raz nasi uczniowie nie pozostali obojętni na los bezdomnych zwierzaków.

W listopadzie zorganizowano spotkanie, z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w którym uczestniczyły dzieci z klas I – VI. Uczniowie, dowiedzieli się w ten sposób, na jakich zasadach funkcjonuje schronisko i odbywa się opieka nad zwierzętami. Poznali warunki lokalowe i największe potrzeby, z jakimi borykają się pracownicy każdego dnia, aby w jak największym stopniu wynagrodzić krzywdę, jaka spotkała zwierzęta. Panie

w bardzo ciekawy sposób i  z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich podopiecznych, wywołując w słuchaczach wiele emocji.  Po raz pierwszy wielu z uczestników spotkania dowiedziało się, co to jest i na jakiej zasadzie odbywa się „ wirtualna adopcja” psów z tutejszego schroniska.

Turniej piłki nożnej podczas feriiDrukuj

W czasie ferii zimowych na hali sportowej odbyły się dwa mecze piłki nożnej. Dzieci biorące udział w zajęciach pozalekcyjnych (w wieku od 5 do 8 lat) z piłki nożnej rozegrały mecze towarzyskie z rówieśnikami z Pępowa. Spotkania odbyły się 19 i 26 stycznia. Rozgrywki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że kobylińska drużyna ŻAKÓW została podzielona na dwie drużyny: Kobylin 1 i Kobylin 2.

Wyniki spotkań przedstawiają się następująco:

Kobylin 1 – Pępowo 3 : 2

Kobylin 1 – Kobylin 2 2 : 2

Kobylin 2 – Pępowo 2 : 0

26 stycznia rozegrano kolejne dwa mecze. Oto ich wyniki:

Kobylin – Pępowo 4 : 2

Kobylin – Pępowo 3 : 0

Klasa 5a adoptuje wirtualnie psaDrukuj

W listopadzie w naszej szkole pojawiły się panie pracujące w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie. Przedstawiły one naszym uczniom swoją pracę oraz obecną sytuację zwierząt w schronisku. Spotkanie zorganizowała p. Aleksandra Paluszkiewicz.

Ciekawa prezentacja multimedialna pozwoliła nam poznać problemy, z jakimi boryka się ta instytucja. Można było też zobaczyć i usłyszeć, jak ciężki bywa los bezdomnych psów i kotów, opuszczonych, a nawet prześladowanych przez ludzi.

Jedną z możliwości pomocy jest adopcja wirtualna wybranego zwierzaka. Polega ona comiesięcznym wpłacaniu  kwoty 35 zł na konto określonego stworzonka. Pieniądze te przeznaczane są na jego podstawowe utrzymanie i pomoc medyczną dla niego. Tej formy pomocy potrzebują szczególnie psy starsze, które wymagają większych wydatków na opiekę weterynaryjną i mają mniejszą szansę na pełną adopcję.


czytaj więcej...


VII Gminny Konkurs Kolęd i PastorałekDrukuj

12 stycznia odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kobylinie. Dzieci z przedszkoli i szkół  z naszej Gminy spotkały się już po raz siódmy w sali kina by wspólnie kolędować. Konkurs miał na celu podtrzymywanie i upowszechnianie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd, umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie. W imprezie wzięło udział 24 wykonawców wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. Mali artyści występowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III i IV-VI. Konkurs prowadził ojciec Otton z Wielunia, który wspierał i dodawał otuchy stremowanym wokalistom. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: ojciec proboszcz Serafin Sputek - przewodniczący, Ireneusz Noelle, Łukasz Maćkowiak i Stanisław Szelągowski. Oceniano przede wszystkim: umiejętności wokalne, dobór repertuaru do możliwości wiekowych i wokalnych uczestników, sposób wykonywania kolęd i pastorałek pod względem muzycznym, a także osobiste zaangażowanie śpiewających.


czytaj więcej...


3,623,960 unikalnych wizyt