Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Ferie zimowe z SPDrukuj

Ferie zimowe w roku szkolnym odbędą się od 13 do 26 lutego br. Poniżej zamieszczamy propozycje zajęć dla uczniów w czasie ferii. Przewidziane są wyjazdy do kina, teatru, na basen, rajdy i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem, który znajduję się poniżej.


FERIE Z SP -> czytaj/zapisz

(kliknij na ikonkę aby otworzyć)Akademia z okazji 93 rocznicy wybuchu Powstania WielkopolskiegoDrukuj

W czwartek 26 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 24 października 1795 roku nastąpił akt końcowy Rzeczypospolitej. Trzy mocarstwa – Rosja, Austria i Prusy podzieliły pomiędzy siebie Polskę. Wielkopolska znalazła się pod panowaniem pruskim. Mimo braku granic Polska istniała w sercach, duszy i tradycji Polaków.
27 grudnia 1918 roku rozpoczęło się powstanie, które miało przybliżyć Wielkopolan do upragnionej wolności. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo – wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze.

Akademia została przygotowana przez uczniów Kółka Historycznego pod kierunkiem pani Marzeny Szwarczyńskiej –Nowak. W montażu słowno-poetyckim wystąpili:

  • Narratorzy: Jakub Szwarczyński i Stanisław Czwojdziński
  • Recytatorzy: Katarzyna Siekierkowska, Marta Wielebińska, Bartosz Końcewicz, Weronika Roszak, Julia Jankowiak, Julia Całka, Weronika Grobelna, Weronika Niedobitek, Patrycja Swendracka. 

Oprawę muzyczną przygotowała pani Donata Jankowska-Majnert.

 

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!Informacja !Drukuj

Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie poszukuje kandydatów na stanowisko „Animatora” w ramach projektu – Moje Boisko – ORLIK 2012.


Potrzebne są dwie osoby. Każdy „Animator”, na podstawie zawartej z woj. SZS umowy, zostanie zobowiązany do zrealizowania - zgodnie z okresem obowiązywania umowy - 80 godzin zajęć  w każdym miesiącu.

 

Animatorem może być osoba wytypowana oraz zatrudniona przez jednostkę samorządu terytorialnego,  do inicjowania, organizowania i prowadzenia działalności na obiektach ORLIK, która powinna posiadać odpowiednie umiejętności, kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - uprawnienia szkoleniowe i (lub) organizacyjne (np. instruktor, trener, inne). Przebieg realizowanych przez „Animatora” działań musi być udokumentowany odpowiednimi zapisami w Dzienniku Pracy Animatora.

 

więcej informacji po kliknięciu "czytaj więcej"

Konkurs w Bibliotece PublicznejDrukuj

W grudniu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie była organizatorem konkursu ,,Boże Narodzenie w życiu , tradycji i obyczajach”. Celem konkursu był rozwój twórczości plastycznej uczniów związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych.
Konkurs był przeprowadzony w grupach wiekowych. Uczniowie klas I-III wykonywali kartkę bożonarodzeniową, a uczniowie klas IV-VI wykonywali choinkę. Jury oceniające prace brało pod uwagę zgodność z tematyką, technikę, estetykę i pomysł. Technika prac była dowolna.


Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło na spotkaniu w Bibliotece Publicznej w dniu 5 stycznia 2012 r.

 

Laureatami zostali:
I miejsce Natalia Spruta kl. IIa
II miejsce Bartek Turbański kl. IIIb
III miejsce Jakub Łęcki kl. IIa
Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Robakowska kl. IIIb
Patrycja Zmysłowska kl. Ia
Joasia Polna kl. Ia
W kategorii klas IV- VI nagrody otrzymały:
I miejsce Kinga Spruta kl.IVb
II miejsce Monika Sowa kl. IVb


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i PastorałekDrukuj

Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie zaprasza na "Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek", który odbędzie się 14 stycznia 2012r. od godz. 16.00 w kinie "Świt" przy ul. Strzeleckiej 9.

3,190,089 unikalnych wizyt