Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowaDrukuj

W dniu 9 lutego odbyła się karnawałowo-walentynkowa dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Szkolny w składzie: Jakub Szwarczyński, Weronika Duda, Natalia Sibera, Natalia Bzdęga, Roksana Kucharczyk. Uczniowie świetnie się bawili przy super muzyce. Bogato zaopatrzony sklepik zaspokajał nasze pragnienia.

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 Plan lekcji na semestr IIDrukuj

Jest już dostępny PLAN LEKCJI

na semestr II !

 

Plan dostępny pod linkiem

http://www.spkobylin.pl/plan/

Święto patrona szkołyDrukuj

JULIAN TUWIM, JULIAN TUWIM PATRONEM NASZEJ SZKOŁY JEST!

 

10 lutego obchodziliśmy Święto Patrona, który jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły. W tym dniu na hali sportowej zgromadzili się wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami. Stałym i najbardziej wyczekiwanym punktem tego wydarzenia są przeróżne konkurencje sportowe, w których uczniowie biorą chętnie udział.

Dzieci mogły wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także znajomością wierszy Juliana Tuwima podczas zabawy w "Kalambury", jak i talentem recytatorskim oraz muzycznym. W trakcie trwania imprezy wręczone zostały nagrody za konkurs plastyczny, którego celem było zilustrowanie tuwimowskich wierszy.

 

czytaj więcej...Ferie zimowe z SPDrukuj

Ferie zimowe w roku szkolnym odbędą się od 13 do 26 lutego br. Poniżej zamieszczamy propozycje zajęć dla uczniów w czasie ferii. Przewidziane są wyjazdy do kina, teatru, na basen, rajdy i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem, który znajduję się poniżej.


FERIE Z SP -> czytaj/zapisz

(kliknij na ikonkę aby otworzyć)Akademia z okazji 93 rocznicy wybuchu Powstania WielkopolskiegoDrukuj

W czwartek 26 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. 24 października 1795 roku nastąpił akt końcowy Rzeczypospolitej. Trzy mocarstwa – Rosja, Austria i Prusy podzieliły pomiędzy siebie Polskę. Wielkopolska znalazła się pod panowaniem pruskim. Mimo braku granic Polska istniała w sercach, duszy i tradycji Polaków.
27 grudnia 1918 roku rozpoczęło się powstanie, które miało przybliżyć Wielkopolan do upragnionej wolności. Powstańcy w krótkim czasie opanowali całą Wielkopolskę z wyjątkiem północnych i południowo – wschodnich jej obrzeży. Powstanie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze.

Akademia została przygotowana przez uczniów Kółka Historycznego pod kierunkiem pani Marzeny Szwarczyńskiej –Nowak. W montażu słowno-poetyckim wystąpili:

  • Narratorzy: Jakub Szwarczyński i Stanisław Czwojdziński
  • Recytatorzy: Katarzyna Siekierkowska, Marta Wielebińska, Bartosz Końcewicz, Weronika Roszak, Julia Jankowiak, Julia Całka, Weronika Grobelna, Weronika Niedobitek, Patrycja Swendracka. 

Oprawę muzyczną przygotowała pani Donata Jankowska-Majnert.

 

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!2,978,722 unikalnych wizyt