Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Taniec z liczbamiDrukuj

Taniec z liczbami

Dnia 21 marca 2013r. obchodziliśmy od rana w naszej szkole Dzień Matematyki. Święto to połączyliśmy z pierwszym dniem wiosny. Od rana udaliśmy się do kina, aby tam na scenie podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu uczniów klas IV-VI. Pokazy te odbywały się pod nazwą „Taniec z liczbami”. Uczniowie zaprezentowali się wyjątkowo. Po tańcach odbył się matematyczny pokaz mody, który udowodnił, że matematyka jest obecna wszędzie, nawet w modzie, a na tegorocznych ulicach królować będą geometryczne wzory i neonowe liczby.  Całą imprezę prowadziło dwóch znanych prezenterów z naszej szkoły: Kamil Biernacki i Zuzanna Frąckowiak z klasy VB.

Konkurs ortograficzny klas IIIDrukuj

Konkurs ortograficzny klas III

Dnia 22 marca 2013r. o godz. 9:30 w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas III. Celem konkursu było:

  • - rozbudzanie u dzieci zainteresowań pięknem polskiego języka pisanego
  • - integracja różnych środowisk

Uczniowie przyjechali z  Kuklinowa, Zdun, Zalesia Małego, Krotoszyna, Pogorzeli, Jutrosina i Kobylina ze swoimi opiekunami, którzy mieli przygotować dyktando ortograficzne składające się z 10 zdań. Po losowaniu uczniowie napisali dyktando. Po sprawdzeniu przez komisję prac okazało się, że jest jedna praca bezbłędna.

Konkurs na palmę wielkanocnąDrukuj

Konkurs na palmę wielkanocną

Ze świętami wielkanocnymi wiąże się wiele obrzędów. Jednym z nich jest robienie palm wielkanocnych. Dawniej wykonywano je z zielonych gałązek. W religii chrześcijańskiej gałązki wierzby symbolizowały zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Zdobiono je również innymi zielonymi roślinami, np. używano cisinę, gałązki borówek i bukszpan. Dodawano suszone kwiaty oraz wstążeczki. Z gotowymi palmami szło się w Niedzielę Palmową do kościoła w celu ich poświęcenia.

Wiosna ... (cieplejszy?) wieje wiatr!Drukuj

Wiosna ... (cieplejszy?)  wieje wiatr!

21 marca jak co roku uczniowie szkoły podstawowej wyruszyli na poszukiwanie wiosny niosąc Marzannę – symbol  zimy. Niestety, w tym roku mieli  bardzo trudne zadanie. Zima nikomu nie daje się przepędzić i chyba rozgościła się u nas na dobre. W każdym razie wszyscy uczniowie bardzo przykładali się do robienia hałasu, który miał wystraszyć tę zomną porę roku, wykorzystując najróżniejsze „instrumenty”. Po barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami miasta, nastąpiły popisy artystyczne. Uczniowie wznosili okrzyki, śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Pożegnanie Marzanny było bardzo gorące – została spalona, aby już nie miała szansy do nas wrócić! Przecież wszyscy czekają na wiosnę!

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


Przedświąteczne nastroje w Szkole PodstawowejDrukuj

Na chwilę, na jeden dzień poczuliśmy zbliżające się święta wielkanocne. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Łagiewnik urządziły na szkolnym korytarzu wystawę wykonanych przez uczestników warsztatów pięknych stroików. Zaroiło się od zajączków, jajeczek, kur, gęsi, kwiatów, baranków. Wszystko w kolorach nadchodzącej bardzo powoli wiosny. Dzieci z zachwytem oglądały uroczą wystawę. Potem dzieci, rodzice i pracownicy Zespołu szaleli kupując te urocze ozdoby. Dzięki temu mogliśmy wspomóc działalność warsztatów. Dziękujemy pięknie za urządzenie u nas stoiska.

Emanuela Czwojdzińska


3,473,259 unikalnych wizyt