Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Wielka majówka rozpoczętaDrukuj

Szkoła News

Dnia 27 kwietnia, w piątek po lekcjach  klasa VI A  z wychowawczynią Anną Nele i nauczycielem wychowania fizycznego Zygmuntem Idziakiem, wyruszyła na pierwszy w tym roku rajd rowerowy. Trasa bardzo ambitna, ale czy damy radę? Tak brzmiało pytanie większości uczestników rajdu. Pogoda nam sprzyjała, niebo było bezchmurne.

            O 11.30 wyruszyliśmy w stronę Baszkowa, przez Rzemiechów i Dziewiąte. Te tereny klasa doskonale znała, bowiem to nie pierwszy nasz rajd rowerowy. Na chwilę zatrzymaliśmy się obok leśniczówki, aby napić się wspaniałej, zimnej wody. Z Baszkowa ruszyliśmy w stronę Jutrosina, ale przez Rochy, Swędraszyce, Bielawę i Nad Stawy. Do Jutrosina dotarliśmy około 15.00. Przez chwilę zatrzymaliśmy się przy nowych wiejskich placach zabaw w Bielawach i Swędraszycach. Zabawa była przednia. Nikt z uczestników rajdu nigdy nie jechał tą trasą. Piękne tereny: lasy, stawy, rozległe łąki. Jak widać, nie trzeba wielkich pieniędzy, by miło spędzić czas. Wystarczy dobry, sprawny rower i trochę chęci. Fakt, że kilka osób miało kryzys, miejscami było ciężko, bo piasek i słońce nie ułatwiały jazdy...Dzień Ziemi w klasach I - IIIDrukuj

40 lat temu, 22 kwietnia obchodzono po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych Dzień Ziemi. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. Z tej okazji 19 kwietnia uczniowie klasy IIa przygotowali dla swoich kolegów przedstawienie, mówiące o tym jak powinniśmy zadbać o naszą planetę. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym jakich spustoszeń na  Ziemi dokonuje człowiek i jakie są tego skutki . Przedstawienie miało skłonić wszystkich do refleksji nad tym, co możemy zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, a także jak prawidłowo się zachowywać, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Po przedstawieniu przyszedł czas na różne konkurencje, oglądanie filmików pt. "Felka rady jak segregować odpady", "Mały może dużo" oraz "Ziemia w twoich rękach". Na koniec wszyscy uczniowe zaśpiewali wspólnie piosenkę "Śmieciu precz" oraz złożyli ślubowanie ekologiczne.


Pamiętajmy, że los naszej planety zależy tylko i wyłącznie od nas!

 

P.Majnert-Walkowiak

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

 


Szkolny Dzień ZdrowiaDrukuj

Dnia 24 kwietnia odbył się w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowia, który był podsumowaniem działań profilaktycznych  i prozdrowotnych realizowanych w ciągu roku szkolnego. Spotkaliśmy się w kinie „Świt”, gdzie na początku uczniowie zostali zapoznani z ideą i tematem Światowego Dnia Zdrowia 2012, którym jest „ Starzenie się i zdrowie”. Nasze  tegoroczne hasło brzmiało „ Więcej zdrowia, więcej życia”, a główne przesłanie „ Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć”.

Trzeba wiedzieć jak dbać o zdrowie od najmłodszych lat, po to, by dłużej żyć i na długie lata zachować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Dlatego w programie znalazł się film na temat racjonalnego żywienia i higienicznego trybu życia oraz  recepta na dobre samopoczucie. Ale przede wszystkim postawiliśmy na aktywność fizyczną. Jak  ważne znaczenie ma ruch dla  naszego zdrowia, o tym wie każdy. Wszyscy  lekarze  informują ,  że  trzeba  się więcej ruszać, uprawiać  różne  sporty, bo  ruch to  zdrowie! 

 

 czytaj więcej...

 Dzień Ziemi w naszej szkoleDrukuj

„ Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim, podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna nie niszczyły. ”

Hanna Zdzitowiecka

 

W tym wyjątkowym dniu mogliśmy zastanowić się nad losem Ziemi i jej przyszłością. Naczelnym zadaniem współczesnego świata powinno być rozbudzanie w ludziach wrażliwości na otaczającą nas naturę, która zachwyca swoim pięknem. Jeśli jednak nie uświadomimy sobie, w jak dużym stopniu człowiek ingeruje w ten świat, naruszając przy tym jego naturalność, nie wyzwolimy w ludziach odpowiedzialności i troski o jego dobro.  Wkrótce może się okazać, że przyszłe pokolenia nie dostrzegą już tego piękna. Ziemia jest miejscem egzystencji wszystkich ludzi i to od nas zależeć będzie, czy przekażemy ją następnym pokoleniom.

 

 czytaj więcej...
Apel - Zdrowie !Drukuj

7 kwietnia obchodzimy ustanowiony przez WHO Światowy Dzień Zdrowia. Święto obchodzone jest corocznie pod innym tematem. Tym razem motywem przewodnim jest starzenie się w zdrowiu i długości życia. W skali światowej rozbieżność pomiędzy długością życia w różnych krajach są ogromne. Polska ze średnią 71 lat dla mężczyzn i 79 lat dla kobiet zajmuje  54 miejsce na 191 krajów. 17 kwietnia uczniowie klasy Ib przygotowali apel pt. ,,Starzenie się i zdrowie”. Dzieci przedstawiły kolegom receptę na długowieczność - osiem kroków zdrowego starzenia się  :

  • dostosowana do wieku dieta
  • aktywność fizyczna
  • ciągłe uczenie się
  • aktywny udział w życiu społecznym
  • praca w wolontariacie
  • korzystanie z nowych technologii
  • dostęp do usług zdrowotnych i socjalnych
  • życie w niezanieczyszczonym środowisku

Na koniec dodamy jeszcze humor i zabawa to pogody ducha podstawa, więc śmiejcie się i bawcie!

 

M.Konieczna2,978,720 unikalnych wizyt