Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Przetarg: Dostawa żywności do kuchni przedszkolnejDrukuj

Kobylin: Dostawa żywności do kuchni przedszkolnej

 

 


Załączniki:   

Informacja o wyborze najkorzystniejszych ofert (280kB) czytaj/zapisz

 


Kółko filmoweDrukuj

Kółko filmowe - to cykl filmowych spotkań, podczas których uczniowie szkoły podstawowej mogą uczestniczyć w projekcjach specjalnych.
Podstawową materią zajęć jest film. Ze względu na tę specyfikę konieczne są zajęcia dwugodzinne. Każdy seans poprzedza prelekcja nauczyciela, a kończy - dyskusja publiczności. Są to zajęcia pozalekcyjne, nieobowiązkowe, przeznaczone dla miłośników X Muzy.

 

czytaj więcej... 


W oczyszczalni ściekówDrukuj

W piątek 25 listopada 2011 r. byliśmy w oczyszczalni ścieków. Panowie oprowadzili nas po oczyszczalni. Zobaczyliśmy zbiorniki ze ściekami. Mają one po 6 metrów głębokości. Pan mówił, że gdy trzeba było spuścić całą wodę, to potrzeba by było 40 cystern. Dowiedzieliśmy się, że bakterie zjadają różne zanieczyszczenia, a oczyszczona woda wraca do rzeki. Wycieczka nam się podobała.

 

Kuba Matysiak kl. IIIa

 

Oczyszczalnia ścieków jest bardzo duża. Jej zbiorniki mają głębokość 6 metrów i mogą pomieścić 40 cystern brudnej wody. W oczyszczalni ścieków są nowoczesne urządzenia np. filtry, maszyna do robienia kompostu i nowoczesny komputer, który wie gdzie wpływa i wypływa woda. Gdy przechodziliśmy nad pustym zbiornikiem, to „widziałem śmierć w oczach”, bo było bardzo wysoko. Widzieliśmy centrum sterowania, było tam bardzo dużo przycisków. Oczyszczalnia ścieków jest bardzo nowoczesna.

 

Paweł Trawiński kl. IIIa


POMAGAMY SCHRONISKU DLA ZWIERZĄTDrukuj

Już po raz trzeci w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października została ogłoszona akcja rzeczowej pomocy bezdomnym zwierzętom przebywającym  w schronisku  w Krotoszynie. Celem naszego przedsięwzięcia jest także kształtowanie w młodych ludziach właściwego stosunku, humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami, a także odpowiedzialności i wrażliwości na krzywdę innych.

Przez miesiąc zbieraliśmy  rzeczy, które najbardziej są potrzebne np:

Wszystkiego rodzaju artykuły spożywcze: kasza, ryż, makaron, mięso, kości, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko;

Rzeczy do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, kołdry, poduszki, wykładziny, dywany; słomę....

 

czytaj więcej...

Halowy turniej piłki nożnej dziewczątDrukuj

W piątek 25 listopada w naszej hali sportowej  rozegrany został turniej piłki nożnej dziewcząt o puchar prezesa PKM Duda. W turnieju udział wzięły zaproszone drużyny z terenu powiatu krotoszyńskiego SP Koźmin 1, SP Mokronos, SP Kobierno i dziewczęta  SP Kobylin.

Piłka nożna wśród dziewcząt staje się coraz popularniejsza i nikogo już nie dziwią dziewczyny biegające za piłką zwłaszcza gdy widać jak dobrze sobie z nią radzą. Tak było i tym razem bo nie zabrakło dynamicznych akcji, pojedynków, dryblingów, strzałów na bramkę i interwencji bramkarek.

 

czytaj więcej...

2,830,253 unikalnych wizyt