Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Warsztaty z Pomysłowym DobromiremDrukuj

Warsztaty z Pomysłowym Dobromirem

We wtorek 16 maja uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolejnych warsztatach zorganizowanych przez firmę "Pomysłowy Dobromir". Tym razem dzieci zapoznały się ze sposobami wytwarzania mydła, no i oczywiście same to mydło wyrabiały. Praca okazała się łatwa i przyjemna, a wykonane kolorowe i pachnące mydełka będą doskonałym prezentem dla mam z okazji ich święta.

T. Grobelna

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Noc BibliotekDrukuj

(kliknij, aby powiększyć)

Warsztaty "Mały FinansistaDrukuj

Warsztaty "Mały Finansista

11 maja uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach ,,Mały Finansista” zorganizowanych przez Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda oraz Fundację Pomyśl o Przyszłości z Nowego Sącza. Dzieci zostały zaproszone do poznania zagadkowego świata finansów i podstaw ekonomii. Dowiedziały się  między innymi skąd się biorą pieniądze? Od czego zależy wynagrodzenie? Co to są podatki? Na zajęciach także w formie plastycznej przedstawiły projekt własnej firmy, tworzyły jej reklamę, negocjowały warunki sprzedaży. Za aktywność  uczniowie otrzymywali ,,papierowe pieniądze”, za które mogli zrobić zakupy w specjalnie przygotowanym sklepiku. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali komiksy pt. ,,Ekonomia na łące”.

Międzynarodowy Dzień ZiemiDrukuj

Międzynarodowy Dzień Ziemi

28 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Hasło tegorocznych obchodów to: „W kierunku natury„. Program tego dnia był bardzo urozmaicony. Apel dla uczniów przygotowały klasy IIc i IIId, organizatorzy zachęcali wszystkich do dbania środowisko naturalne. Uczniowie w scenkach dramowych przedstawili problemy na które człowiek przestał zwracać uwagę. Przedstawienie uświetniły wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Nie brakowało haseł, które uświadomiły uczniom naszej szkoły zagrożenia cywilizacyjne i możliwości zapobiegania im.  

Akademia z okazji 3 MajaDrukuj

Akademia z okazji 3 Maja

„Każdy z nas rodzi się w jakiejś ojczyźnie, wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Urodziliśmy się w Polsce, która na przestrzeni tysiąca lat przechodziła różne wydarzenia radosne i bolesne… - tymi słowami oraz odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Apel jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie kółka historycznego zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja, a chór uświetnił uroczystość śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Marzena Nowak

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

2,727,115 unikalnych wizyt