Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

IV Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w naszej szkoleDrukuj

IV Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w naszej szkole

W dniu 16 listopada 2017 w naszej szkole odbył się IV Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursowych starciach wystąpiła bardzo duża liczba uczestników – 36 uczniów, którzy postanowili zaprezentować swoje językowe umiejętności i wokalne talenty. W jury zasiedli: pani Dyrektor Mariola Wojciechowska, pani Donata Jankowska-Majnert, pani Lidia Rękosiewicz i pani Agnieszka Zarycka. Nad techniczną stroną artystycznych prezentacji czuwał pan Maciej Trawiński. Fundusze na nagrody i  upominki przekazała Rada Rodziców naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu.Uczestnicy konkursowych zmagań wybierali często trudne i ambitne utwory muzyczne, niełatwe w obszarze językowym i muzycznym. Wybór laureatów konkursu był problematycznym zadaniem.

Puchar dla piłkarek ręcznych z naszej szkołyDrukuj

Puchar dla piłkarek ręcznych z naszej szkoły

W poniedziałek 13 listopada rozegrany został międzyszkolny turniej piłki ręcznej dziewcząt rocznika 2006. Spotkały się w nim szkoły z Rozdrażewa, Borku Wlkp. Mokronosu i Kobylina. Nasze dziewczęta spisały się w nim znakomicie i po zaciętych bojach zdobyły zaszczytne I miejsce. Wyniki z SP Rozdrażew 13:5 z SP Mokronos 8:8 i z SP Borek Wlkp 20:2. To właśnie zdecydowana przewaga w zdobytych bramkach dala nam tytuł mistrza turnieju. Klaudia Wachowiak zdobyła tytuł najlepszego zawodnika rzucając 14 bramek, a tylko jedna wyprzedziła Kornelię Wachowiak.

Naszą szkołę reprezentowały Wachowiak Kornelia, Wachowiak Klaudia, Koralewicz Klaudia, Pawlicka  Julia, Osman  Ola, Flak  Martyna, Maleszka Anita i Polna Izabela a bramki broniła Nikola Wybierała.

Zygmunt Idziak

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Urodziny Astrid LindgrenDrukuj

Urodziny Astrid Lindgren

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole urodziny Astrid Lindgren. Okazją do świętowania była 110 rocznica urodzin tej szwedzkiej pisarki, której książki dla dzieci znane są na całym świecie. Bo któż nie zna bohaterów „Dzieci z Bullerbyn”, „Dzieci z ulicy Awanturników” czy tak barwnej postaci jaką była Pippi Pończoszanka.  

I właśnie tę postać – czyli Pippi spróbowaliśmy sobie przypomnieć. Ogłosiliśmy wśród uczniów klas 4 – 7 konkurs na najciekawsze przebranie oraz rywalizację między klasami, w której liczyła się jak największa liczba uczniów przebranych za Pippi. A było o co walczyć, ponieważ zwycięska klasa – IV b otrzymała w prezencie od Pani Dyrektor „Dzień Bez Pytania”.


 

ZaproszenieDrukuj

Szkoła News

Zapraszamy rodziców w czwartek, 16. listopada o godz. 1700  

na spektakl w wykonaniu uczniów naszej Szkoły

poświęcony 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości,

który odbędzie się w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej.


Około godziny 17:40 - spotkanie w klasach.

Zebranie Rady Rodziców w Szkole w sali nr 11 około godz. 1815.

Szkolni aktorzy z pieśnią na ustachDrukuj

Szkolni aktorzy z pieśnią na ustach

Jako dwójka aktorów grających w spektaklu z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości mamy zaszczyt przedstawić wam artykuł podsumowujący występy.

Jesteśmy świeżo po naszym ostatnim przedstawieniu. Graliśmy przed naszymi rodzicami, dziadkami i nauczycielami. Występ jak dwa poprzednie, możemy zaliczyć do udanych. Jesteśmy ogromnie usatysfakcjonowani, ponieważ spektakl i próby kosztawały nas dużo sił.

 

2,978,719 unikalnych wizyt