Statystyki

stat4u

Szkoła Ludzi Sukcesu

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Harmonogram rekrutacjiDrukuj

Szkoła News

Szanowni Rodzice ! Na naszej stronie, w dziale "Rodzice" - zakładka "Ogłoszenia" znajduje się Harmonogram rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników, klas wstępnych, szkół branżowych I stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych – rok szkolny 2019/2020.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi materiałami oraz terminami !

Klaudia Wachowiak, Antoni Frąckowiak w czołówce wielkopolskiDrukuj

Klaudia Wachowiak, Antoni Frąckowiak w czołówce wielkopolski

W dniu 2 lutego w Czempiniu odbył się III Grand Prix Wielkopolski młodzików. W zawodach tych startowało 79 zawodników z klubów całej wielkopolski. Bardzo udany występ zanotowali uczniowie SP Kobylin: Klaudia Wachowiak oraz Antoni Frąckowiak. Po bardzo dobrym występie Antoni zajął 6 miejsce, natomiast Klaudia zdobywając I miejsce uzyskała awans do III Grand Prix Polski, który odbędzie się w Kwidzyniu.

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

LEKCJA EDUKACYJNO - INFORMACYJNA NT TECHNIK RATOWNICTWA WODNO - LĄDOWEGODrukuj

LEKCJA EDUKACYJNO - INFORMACYJNA NT TECHNIK RATOWNICTWA WODNO - LĄDOWEGO

We wtorek, 29 stycznia, uczniowie świetlicy szkolnej wraz z klasami pierwszymi i drugimi Szkoły Podstawowej w Kobylinie uczestniczyli w ćwiczeniach z ratownictwa wodno-lądowego, zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Krotoszynie ze współudziałem OSP Kobylin.

W trakcie prowadzonej lekcji omówione zostały zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa podczas korzystania ze sportów zimowych na świeżym powietrzu, przedstawione zostały zasady zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami przebywającymi na zamarzniętych zbiornikach.

Podczas ćwiczeń przedstawione zostały techniki ratownicze z wykorzystaniem posiadanego sprzętu ratowniczego oraz ratowanie osób pod którymi załamał się lód. Tematyka szkolenia obejmowała ratowanie osób tonących z użyciem sań lodowych i noszy typu deska, podejmowanie osób tonących na łódź ratowniczą, ratowanie przy użyciu koła ratunkowego oraz ratownika z asekuracją.

Ratownicy w specjalistycznych ubraniach do pracy w wodzie przećwiczyli sposoby dotarcia w jak najkrótszym czasie do osób przebywających w lodowatej wodzie przy użyciu dostępnego sprzętu ratowniczego, następnie ewakuowali poszkodowanych na brzeg zbiornika, gdzie w ogrzewanym namiocie pneumatycznym udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po zakończonych ćwiczeniach strażacy wymienili się spostrzeżeniami, które w rzeczywistych działaniach ratowniczych usprawnią pracę ratowników.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Udział w ogólnopolskim programie PoczytajMy!Drukuj

Udział w ogólnopolskim programie PoczytajMy!

W pierwszym półroczu tego roku szkolnego, biblioteka szkolna wzięła udział w programie edukacyjnym promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży "PoczytajMy". Jest to ogólnopolska inicjatywa stworzona przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt zakładał stworzenie klubu czytelniczego a także realizowanie imprez i spotkań czytelniczych.

Od września do grudnia odbywały się spotkania czytelnicze, podczas których uczennice klasy IV a Zuzia, Klaudia i Amelia - czyli członkinie klubu, czytały wybranym klasom lub grupom dzieci książki. Spotkaniom przy książce towarzyszyły liczne zabawy i działania.

AKTYWNE FERIE UCZNIÓW ŚWIETLICYDrukuj

AKTYWNE FERIE UCZNIÓW ŚWIETLICY

W czasie tegorocznych ferii zimowych świetlica Szkoły Podstawowej w Kobylinie zorganizowała dnia 17 stycznia wyjazd rekreacyjno – sportowy -  na lodowisko, basen i trampoliny. W wycieczce wzięło udział 50 uczniów świetlicy szkolnej pod opieką Pań Danuty Janura – Barteczki i Joanny Majorek – Pilujskiej wraz z mamą Kasi i bratem Zuzi. Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko w Gostyniu, które całe było do naszej dyspozycji. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy lub korzystając z wypożyczonych pchaczy pingwinków. Zawsze towarzyszył wszystkim na twarzach uśmiech. Kolejnym punktem aktywności był basen, gdzie mogliśmy się wygrzać w jacuzzi z bąbelkami lub pozjeżdżać ze zjeżdżalni. Zmęczeni lecz pełni zachęty do aktywnego spędzania czasu udaliśmy się do Leszna do Parku Trampolin „JUMP WORLD”. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora czekało nas 90 minut wspaniałej zabawy. Uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m. i. ścieżek akrobatycznych, batuty, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Po wspaniałej zabawie głodni, zmęczeni ale bardzo zadowoleni udaliśmy się do restauracji Mc’Donald’s.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

3,978,179 unikalnych wizyt