Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Wyprawa na kajaki klasy VIaDrukuj

Wyprawa na kajaki klasy VIa

Dnia 19 czerwca klasa VIa udała się do Milicza, aby stamtąd rozpocząć spływ kajakowy do Sułowa. Po odebraniu kajaków i sprawdzeniu ich stanu, z pomocą brata Sylwana i pana Mirka, wypłynęliśmy Baryczą w kierunku Sułowa. Początki były dość trudne. Zanim opanowaliśmy technikę  to pływaliśmy od brzegu do brzegu. Co niektórzy nie mieli najmniejszych problemów. Po drodze zatrzymaliśmy się w dwóch miejscach na krótki odpoczynek i pożywienie. Widzieliśmy koniki polskie. 

Wycieczka klas VI do Szklarskiej PorębyDrukuj

Wycieczka klas VI do Szklarskiej Poręby

W dniach 13-15 czerwca uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę szkolną do Szklarskiej Poręby. W środę o godzinie 8.00 naładowani pozytywną energią wszyscy wsiedli do autokaru i ruszyliśmy w drogę w kierunku południowego zachodu. W czasie podróży pani Ania opowiedziała nam o miejscu do którego się udajemy, czyli o Sudetach. Pani opowiedziała też o zamku Chojnik i legendę związaną z tym zamkiem. 

Rewizyta uczniów z Jesewitz w Kobylinie - 15 lat owocnej współpracyDrukuj

Rewizyta uczniów z Jesewitz w Kobylinie - 15 lat owocnej współpracy

5 czerwca 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie oraz organizatorki i koordynatorki polsko – niemieckiej wymiany międzyszkolnej, p. Mariola Wojciechowska i p. Lidia Rękosiewicz, oczekiwali niecierpliwie na przybycie uczniów z Jesewitz. Nasi partnerzy przyjechali po godzinie trzynastej. Dzieciom towarzyszyli p. dyrektor Kerstin Bröse i wychowawca klasy czwartej p. Robert Schlicke. 

III edycja Nocy BibliotekDrukuj

III edycja Nocy Bibliotek

Już po raz trzeci nasza biblioteka szkolna wraz z Biblioteką Publiczną zorganizowała Noc Bibliotek. W tym roku w imprezie wzięli udział uczniowie klas I - III.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Weronika Kazubek - absolwentka naszej szkoły, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o swojej pasji, jaką jest fotografowanie. Następnie przeprowadziła z dziećmi kreatywne warsztaty dobierania strojów, tworzenia postaci oraz pozowania do zdjęć, aby na końcu uwiecznić to na profesjonalnie wykonanych zdjęciach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały porad jak dobrze zrobić zdjęcie, jak się do zdjęć ustawiać, jakie dobrać tło.

WĘDKARSTWO TO JEJ PASJADrukuj

Szkoła News

Natalia Puślecka to uczennica szóstej klasy oraz członkini Kobylińskiego Koła Wędkarskiego, w którym to zdobywała pierwsze szlify wędkarskie. Dzisiaj można powiedzieć, że jest już perełką Koła, szczególnie w wędkarstwie castingowym. Jest to dyscyplina, w której wykorzystuje się najważniejsze techniki wędkarskie: muchową i spinningową. Polega na rzucaniu lekką muszką lub ciężarkiem do celu, którym są tarcze. Ocenie podlega celność lub odległość wykonywanych rzutów. Natalia godnie reprezentuje Kobylin w wielu prestiżowych zawodach i zajmuje na nich czołowe miejsca. Dotychczasowe jej osiągnięcia przedstawiają się następująco:

  • I miejsce w II Młodzieżowych Zawodach Rzutowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna w kategorii U 14 – Osieczna 10. 03. 2018r., 
  • I miejsce w Zawodach Rzutowych o Puchar Burmistrza Śremu w kategorii U 14 – III Tura Grand Prix Okręgu – Śrem 7.04.2018r.,
  • I miejsce w Klasyfikacji Generalnej U14 Młodzieżowych Zawodów Rzutowych Grand Prix Okręgu 2018 – Poznań 7.04.2018r.,
  • I miejsce w Klasyfikacji Indywidualnej U14 w Młodzieżowych Zawodach Rzutowych Grand Prix Okręgu o Puchar Wójta Gminy Kaźmierz – Kaźmierz  24. 02. 2018r.

Serdecznie gratulujemy Natalii wysokich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Leszek Poniatowski

 

3,623,978 unikalnych wizyt