Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Pyszne kanapki !Drukuj

Pyszne kanapki !

21 marca, czyli w Dzień Wiosny, w naszej Świetlicy odbyły się prawdziwie wiosenne zajęcia. W myśl hasła ”Żyje kolorowo, kto jada zdrowo” uczniowie przygotowali pyszne kanapki. Wszystkie dzieci przykładały się solidnie do pracy. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę. Praca była ciężka, ale przyniosła uczestnikom zajęć dużo radości. Jednym słowem było smacznie, zdrowo i kolorowo. Pod koniec wszyscy mogli oddać się rokoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze zdrowych kanapek.

Danuta Janura - Barteczka

FESTIWAL NAUKI W KOBYLINIE - PASJA + WIZJA + DZIAŁANIE = SUKCESDrukuj

FESTIWAL NAUKI W KOBYLINIE - PASJA + WIZJA + DZIAŁANIE = SUKCES

Wiosnę w naszej szkole rozpoczął Festiwal Nauki, którego celem było pokazanie matematyki, fizyki, chemii, przyrody i informatyki – jako przedmiotów, których nauka może być fascynującą przygodą. Od 19 do 23 marca zajęcia w klasach IV – VI w sposób szczególny były nakierowane na rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych uczniów. Istotną rolę odgrywało przy tym łączenie procesu uczenia się z doświadczeniem i aktywnym działaniem.

W programie Festiwalu ujęto innowacyjne edukacyjne formy sprzyjające efektywnej nauce. Szkolne korytarze pełne kolorowych dekoracji przedstawiały przede wszystkim matematykę jako naukę ciekawą, wymagającą wyobraźni i logicznego myślenia. Gazetki przygotowane przez uczniów w formie prezentacji, zachęcały do refleksji na temat sztuki uczenia się i twórczego myślenia. Nad realizacją festiwalowego planu czuwali głównie nauczyciele przedmiotów ścisłych.

Powitanie wiosnyDrukuj

Powitanie wiosny

21 marca, jak tradycja nakazuje wyruszyliśmy w barwnym korowodzie na poszukiwanie Wiosny. Na czele pochodu znalazła się Marzanna, w tym roku wykonana nie ze słomy, lecz z surowców wtórnych. Zgodnie z polską tradycją, aby pożegnać Zimę, należy spalić lub wrzucić Marzannę do wody. My, jako "Przyjaciele Ziemi" zmieniliśmy tradycję. Nie spaliliśmy Marzanny i nie utopiliśmy jej, została rozebrana przez uczniów, którzy jednocześnie posegregowali materiały z których została wykonana. Wesołe wierszyki, zagadki oraz listy do Wiosny sprawiły, że Wiosna odwiedziła nas i obiecała, że z nami zostanie. Trzymamy ją za słowo!

Uczniowie klas I-III

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Światowy Dzień Zdrowia Jamy UstnejDrukuj

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Dnia 20 marca 2018 r. obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia profilaktyki zdrowia jamy ustnej dla ogólnego zdrowia człowieka. W tym dniu w naszej szkole gościliśmy panią Krystynę Kantorską-Lekosz – higienistkę szkolną. W ramach pogadanki pani higienistka opowiedziała, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jakie są metody prawidłowego szczotkowania zębów, co jest przyczyną próchnicy i chorób przyzębia. 

Rekolekcje 2018 "Jesteśmy Kościołem"Drukuj

Rekolekcje 2018 "Jesteśmy Kościołem"

 

Tekst już wkrótce

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

3,256,968 unikalnych wizyt