Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Mural na budynku szkołyDrukuj

Mural na budynku szkoły

Na budynku naszej szkoły od strony placu zabaw i orlika powstał w ostatnim czasie kolorowy mural, którego głównymi bohaterami są zwierzęta. Zaprojektował go i wykonał pan Piotr Chrzanowski, młody utalentowany łódzki artysta, ilustrator, grafik, twórca plakatów i obrazów, kreator wizualnego świata gier. W pracy wspierał go Wojciech Żyznowski. Ta dwuosobowa ekipa wyczarowała w ciągu 5 dni wesoły, kolorowy ,,obraz” z którego wyglądają zwierzęta uśmiechające się do dzieci. Mural stał się nie tylko dekoracją miejsca gier i zabaw naszych uczniów i dzieci z przedszkola, ale też przy okazji odświeżona została kilkudziesięciometrowa elewacja budynku.

Program "Umiem pływać"Drukuj

Program "Umiem pływać"

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do programu „Umiem pływać” organizowanego przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Projekt ten zakładał naukę pływania dla uczniów klas I-III pod kierunkiem instruktora, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Opiekę nad dziećmi podczas dojazdów na pływalnię w Krotoszynie sprawowali nauczyciele w formie wolontariatu. Program „Umiem pływać” sfinansowany został ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Kobylin.

Z naszej gminy w projekcie udział wzięło 45 dzieci ze szkół z Kuklinowa, Zalesia Wielkiego i z Kobylina. Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyło 25 uczniów z klas trzecich. Nauka pływania rozpoczęła się 26. września, a zakończyła 28. Listopada 2017 r.

W programie wzięły udział dzieci, które nie umiały pływać. Pod czujnym okiem instruktorów uczniowie mieli możliwość oswojenia się z wodą i nauczenia się pływania różnymi technikami. W ostatnim dniu zorganizowano zawody w pływaniu, podczas których dzieci mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Teresa Grobelna

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas 5-6Drukuj

Międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas 5-6

1 grudnia w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo – ekologiczny dla uczniów kl. 5 – 6 szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z 5 szkół. Należy podkreślić, że został on zorganizowany we współpracy Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Ogólnopolska Akcja Wysyłania PocztówekDrukuj

Ogólnopolska Akcja Wysyłania Pocztówek

Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji wymiany pocztówek. To przedsięwzięcie polega na wysyłaniu w październiku i w listopadzie pocztówek do wybranych szkół z całej Polski. Dzięki pomocy pani Iwony Dembskiej - Ferfeckiej zostały przygotowane nasze szkolne pocztówki. Na tych pocztówkach pojawiły się zdjęcia naszej szkoły, placu zabaw oraz ścieżki edukacyjnej.

Ogłoszenie o przeprowadzanym "Rozeznaniu cenowym"Drukuj

Ogłoszenie o przeprowadzanym „Rozeznaniu cenowym”

z dnia 22.11.2017 roku

 

Zespół Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole

ul. 3-go Maja 9 63-740 Kobylin

tel. 65-548-24-32

2,978,699 unikalnych wizyt