Statystyki

stat4u

Szkoła Ludzi Sukcesu

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym im. Andrzeja LesinskiegoDrukuj

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym im. Andrzeja Lesinskiego

W dniu 16 lutego br. w sali sportowej Pilawa odbyły się VII Mistrzostwa Gminy Kobylin im. Andrzeja Lesinskiego, po raz drugi były to zawody otwarte. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski w Kobylinie, LKS Spółdzielca Kobylin oraz Szkoła Podstawowa w Kobylinie. Uczestników powitał Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Piotr Chlebowski, a  oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.  Przed otwarciem turnieju uczczono minutą ciszy Jana Olszewskiego - byłego premiera, Jana Waleńskiego – wielkiego sympatyka tenisa stołowego oraz patrona mistrzostw Andrzeja Lesinskiego. Po oficjalnym otwarciu delegacja zawodników oraz organizatorów zapaliła znicz na grobie Andrzeja Lesinskiego i Jana Waleńskiego.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJDrukuj

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

18 lutego 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przedstawili wzruszające wierszyki i piosenki związane tematycznie z ich świętem. Wręczyli również swoim Dziadkom i Babciom wcześniej przygotowane w czasie zajęć świetlicowych słodkie serca. Oprócz programu słowno – muzycznego dla naszych gości został przygotowany przemiły poczęstunek. Dzieci poprzez śpiew i recytację mogli wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia, to przecież od nich otrzymują wiele ciepła i dobroci za które warto i trzeba dziękować. Życzymy im dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Danuta Janura – Barteczka

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Świetlica w DPS BaszkówDrukuj

Świetlica w DPS Baszków

We wtorek 12 lutego br. w DPS Baszków zawitali uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie. Celem wizyty była chęć złożenia życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły występ artystyczny zawierający w sobie mnóstwo wierszyków oraz piosenek. Widząc tak dużą zgromadzoną publiczność seniorów, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem oraz przejęciem recytowali swoje kwestie i śpiewali piosenki a także tańczyli. Na twarzach przybranych babć i dziadków gościła radość a chwilami nawet wzruszenie. Seniorzy z rozrzewnieniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci złożyły mieszkańcom DPS życzenia jak również wręczyli każdemu słodki upominek w postaci własnoręcznie upieczonych pysznych ciasteczek. Po części artystycznej czekał na nas słodki poczęstunek.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia dostępne w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Złota JoannaDrukuj

Złota Joanna

Nasza uczennica Joanna Łuczak wzięła udział w minioną sobotę, tj. 9 lutego w IV Wielkopolskim Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Jego organizatorem była Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Patronat Honorowy objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

Żywa lekcja historiiDrukuj

Żywa lekcja historii

W piątek 8 lutego naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „ARKONA” z Agencji Widowisk Historycznych z Torunia. Grupa aktorów zaprezentowała pokaz historyczny pod nazwą „Od powstania listopadowego, do odzyskania niepodległości”. Repliki strojów żołnierza: pruskiego, polskiego ułana i Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera z odpowiednim uzbrojeniem, uatrakcyjniło opowiadanie historii. Narracji tej towarzyszyły pokazy walk z czasów I wojny, rekrutacja ochotników do Legionów Józefa Piłsudskiego, a także wyjaśnienie przebiegu i roli plebiscytów w kształtowaniu granic państwa polskiego. 

3,978,202 unikalnych wizyt