Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

 

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Życzenia na nowy rok szkolny 2018/19Drukuj

Szkoła News

Szanowni nauczyciele, pracownicy szkoły, kochani uczniowie, rodzice ! Czas biegnie nieubłaganie, po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wracamy  do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Przed nami nowy rok szkolny 2018/19, kolejny rok zdobywania wiedzy, poszukiwania i dociekania tajemnic.

Janusz Korczak – wielki przyjaciel dzieci powiedział kiedyś: "Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało".

Tego właśnie Wam drodzy uczniowie życzymy w nowym roku szkolnym.  Życzymy też wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę, osiągania sukcesów, z których jest się dumnym.

Nauczycielom życzymy jak najmniej kłopotów i problemów z uczniami, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji. Pracownikom administracji i obsługi spokojnej i efektywnej pracy.

Rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci i dobrej współpracy ze szkołą, mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, i że wspólnie będziemy tworzyli przyjazną i bezpieczną szkołę.

Niech rok szkolny 2018/19 będzie dobrym rokiem dla całej szkolnej społeczności!

Dyrekcja

 

Zakończenie roku szkolnegoDrukuj

Zakończenie roku szkolnego

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – najmilszy czas w ciągu roku, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za trud i poświęcenie włożone w pracę zawodową. Życzymy wszystkim pięknej, słonecznej pogody, udanych wyjazdów oraz mnóstwa przygód i dobrego humoru. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dyrekcja Szkoły

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO - WĘDKARSKIEJDrukuj

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO - WĘDKARSKIEJ

W dniu 12 czerwca br. w kobylińskiej szkole podstawowej odbył się konkurs wiedzy ekologiczno - wędkarskiej dla uczniów z klasy piątej, szóstej oraz siódmej. W szranki stanęło trzydzieścioro uczestników. Podczas konkursu trzeba było wykazać się znajomością Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb oraz wiedzą dotyczącą akcesoriów wędkarskich, metod połowu, anatomii ryb i wybranych dziedzin ekologii. Test, który należało rozwiązać w ciągu  45 minut, składał się z 30 pytań zamkniętych.

Pierwsze miejsce zdobył Kamil Brdys, drugie – Sylwia Lesk, a na najniższym podium stanęła Ola Łopaczyk. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyła pani vice-dyrektor Aleksandra Paluszkiewicz. Nagrody zostały ufundowane przez Koło nr 191 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kobylinie.

Żywimy nadzieję, że nasza propozycja będzie corocznym ciekawym uzupełnieniem codziennych zajęć szkolnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

L. Poniatowski

Klasy III w ToruniuDrukuj

Klasy III w Toruniu

Podsumowaniem nauki w klasach początkowych są wyjazdy uczniów na wycieczki klasowe. Tak też było w tym roku. Klasa IIIa, IIIb i IIId pojechała na dwudniową wycieczkę do Torunia. Czekał tam na nas przewodnik ubrany w średniowieczny strój, który oprowadzał nas po tym pięknym mieście. Z Bulwaru na Wisłą poprowadził nas pod Krzywą Wieżę. Następnie obejrzeliśmy Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętych Janów z pięknym zegarem flisackim oraz Zamek Krzyżacki z salą strachu. Ponieważ Toruń słynie ze wspaniałych pierników i my poznaliśmy tajniki ich wypieku. 

3,624,065 unikalnych wizyt