Międzyszkolny konkurs przyrodniczo-ekologiczny klas 5-6

1 grudnia w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo – ekologiczny dla uczniów kl. 5 – 6 szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z 5 szkół. Należy podkreślić, że został on zorganizowany we współpracy Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Rozgrywki składały się z III części :

  1. test wiedzy przyrodniczo – ekologicznej złożony z 26 zadań (4 otwartych i 22 zamkniętych)
  2. doświadczenia chemiczne  - uczniowie wykonywali 2 doświadczenia chemiczne polegające na :
  • identyfikacji wybranego składnika powietrza,
  • badaniu wpływu detergentów na pióra ptaków.

3.  ostatnia część konkursu odbywała się na  powstałej przy szkole  ścieżce przyrodniczej (ufundowanej przez 23 Koło Łowiecki Bażant w Kobylinie). Polegała ona na rozwiązaniu krzyżówki. Odpowiedzi na pytania  uczniowie znajdowali na tablicach edukacyjnych budujących ścieżkę.

Między poszczególnymi etapami uczniowie mieli czas na regenerację swoich szarych komórek. W trakcie przerw mogli posilić się słodką przekąską i skonsumować „ zielone śniadanie”. Całość pobytu dzieci w naszej szkole uświetnił pokaz doświadczeń chemicznych, który wykonali zaproszeni uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie pod kierunkiem p. Beaty Chmielewskiej i p. A. Kowal - .Lisiak. Dymy, wybuchy, huki, upusty czerwono bordowej substancji imitującej ludzką krew, to tylko niektóre efekty specjalne pokazu naszych gości. Wszyscy pełni zachwytu podziwialiśmy umiejętności starszych kolegów. W dalszej części nastąpiła oczekiwana przez uczestników konkursu chwila –  ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Laureatami konkursu zostali :

1. miejsce Lucja Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie

2. miejsce Paweł Duda ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie

3. miejsce Alicja Góralska ze Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej - Curie w Krotoszynie

Dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu,  każdy z uczestników, oprócz dyplomu uczestnictwa, otrzymał mały upominek. Wszystkim startującym i ich opiekunom gratulujemy osiągniętych wyników.

Bardzo dziękuję także za współpracę panu dyrektorowi Krzysztofowi Niedbale  i panu prezesowi Robertowi Marciniakowi  z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie. Ich pomoc okazała się nieoceniona.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!