Statystyki

stat4u

Szkoła Ludzi Sukcesu

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Informacja odnośnie dożywianiaDrukuj

Informujemy, że dożywianie uczniów w 2019 r.

będzie realizowane od 1 lutego do 19 czerwca.

Zainteresowani rodzice, których dzieci korzystają z dożywiania

finansowanego przez MGOPS proszeni są o składanie wniosków.

MISYJNY DZIEŃ DZIECI - KOBYLIN 2019Drukuj

MISYJNY DZIEŃ DZIECI - KOBYLIN 2019

W dniu 12 stycznia 2019 roku w Kobylinie odbyło się Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Celem tego wydarzenia była integracja środowisk misyjnych na równi z obchodami Misyjnego Dnia Dzieci. Do naszego miasta przyjechali kolędnicy z archidiecezji poznańskiej: z Ruchocic, Mórki, Pakosławia, Rostarzewa, Środy Wielkopolskiej, Jerki, Tuchorzy, Nowego Tomyśla, Zalesia Wielkiego i Poznania oraz diecezji kaliskiej: z Koźmina Wielkopolskiego, Zdun, Staregogrodu oraz reprezentacja  gospodarzy z Kobylina. Łącznie w spotkaniu wzięło udział ponad trzystu uczniów wraz z opiekunami.

Program wizyty małych misjonarzy podzielono na dwa etapy.

Pierwszym z nich była Msza święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej Damiana Bryla. Kobylińska fara zamieniła się tego dnia w małe Betlejem, gdyż świątynię wypełniły dzieci przebrane za aniołów, Matkę Bożą i św. Józefa. Nie brakowało też kózek, na których kupno ofiary zbierali  tegoroczni kolędnicy, aby w ten sposób pomóc swoim rówieśnikom w Rwandzie i Burundi.

 

KONKURS HISTORYCZNYDrukuj

KONKURS HISTORYCZNY

W dniu 7 stycznia br. odbył się w naszej placówce konkurs historyczny z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W przedsięwzięciu wzięło udział 21 uczniów z klas VI – VIII. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Celem konkursu było upamiętnienie i uczczenie 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przywrócenie pamięci o roli i znaczeniu Powstania Wielkopolskiego, kształtowanie postaw patriotycznych, poznanie historii miejsc pamięci. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Marzena Nowak.

UROCZYSTOŚCI 100. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO I WYZWOLENIA KOBYLINADrukuj

Szkoła News

100 lat temu, 27 grudnia 1918 roku, Wielkopolanie chwycili za broń przeciw pruskim ciemiężcom. Zryw ten po trwających dwa miesiące zaciętych walkach osiągnął zakładane cele, Wielkopolska została wyzwolona.

Również Kobyliniacy aktywnie przystąpili do powstania, a zapał czynu ogarnął także okoliczne wsie. Dnia 3 stycznia 1919 roku Kobylin został wyzwolony. Na kobylińskim Ratuszu po 126 latach pruskiej niewoli, upokorzeń i brutalnej germanizacji załopotała biało – czerwona flaga. W ślad za nią całe miasto ozdobiły polskie flagi i symbole narodowe. Miasto ogarnęła wielka radość. Byliśmy znów u siebie, a z ust mieszkańców brzmiało zgodnym chórem słowo WOLNOŚĆ.

 

NIEZWYKŁE SPOTKANIE MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ Z CAŁEJ GMINY Z RYMCERZAMIDrukuj

NIEZWYKŁE SPOTKANIE MŁODZIEŻY ZE SZKÓŁ Z CAŁEJ GMINY Z RYMCERZAMI

Jak wskazują ogólnopolskie statystyki, a także alarmują eksperci polska młodzież, szukając nowych doznań coraz częściej  eksperymentuje z używkami. Wobec niepokojących danych nie możemy więc pozostawać bierni. Im większą wiedzę posiadamy na temat konsekwencji stosowania używek, tym rozważniej podejmujemy decyzje o ich niestosowaniu.

Najważniejsza jest więc profilaktyka, której głównym celem jest obniżenie tendencji do podejmowania ryzykownych działań, uświadamianie zagrożeń wynikających z eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi.

3,820,321 unikalnych wizyt