Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

III Międzyszkolny Konkurs CzytelniczyDrukuj

III Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

15 maja br. uczniowie klasy II w składzie: Eryk Barteczka, Joanna Łuczak i Nadia Wciórka reprezentowali naszą szkołę w III Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym klas I – II. Konkurs został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Smolicach przez p. Beatę Szyrner. W konkursie udział wzięli również reprezentanci ze szkoły podstawowej w: Kuklinowie, Zalesiu Małym i Smolicach. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z przygodami tytułowej bohaterki Karolci. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wzbogacanie słownictwa czy obcowanie z książką. Uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki, rozszyfrowywali hasło, odpowiadali indywidualnie na pytania. Rywalizacja była dość wyrównana. Nasi reprezentanci w konkursie zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu !

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

ŚWIETLICA: Świetlicowe migawkiDrukuj

ŚWIETLICA: Świetlicowe migawki

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

ŚWIETLICA: Smak lata - desery lodoweDrukuj

ŚWIETLICA: Smak lata - desery lodowe

Lody to prawdziwie letni deser, który uwielbiają wszystkie dzieci. Choć kojarzą się głównie z latem to lody można jeść przez cały rok ! Dnia 10.05.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia, podczas których dzieci przygotowały pyszne desery lodowe z owocami i bitą śmietaną. Desery były pyszne!

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Święto 3 MajaDrukuj

Święto 3 Maja

W dniu 4 maja br. w Zespole Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta 3 Maja. Jej celem było przekazanie uczniom wartości patriotycznych oraz wiadomości z historii Polski. Całość zaprezentowali przedstawiciele klasy VII b i VI a pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Kalak, p. Sławomira Domaszewskiego i p. Mateusza Marcinkowskiego. Wszystko odbyło się w sali szkolnej przy ulicy Krotoszyńskiej. Uroczystość miała nietypowy charakter, ponieważ uczniowie przebrani m.in. za harcerzy zasiedli dookoła sztucznego ogniska na tle leśnej dekoracji. Występujący opowiadali o wydarzeniach związanych z Sejmem Wielkim i próbie ratowania ojczyzny do czego miała się przyczynić konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku. Oprócz tego odśpiewane zostały patriotyczne pieśni. Wszystko to w atmosferze harcerskiego obozu. Publiczność chętnie przyłączyła się do śpiewania dzięki tekstom wyświetlanym na ekranie. Na koniec uroczystości pani dyrektor Mariola Wojciechowska podziękowała wszystkim za udział, a druhny i druhowie ogłosili rozejście się uczniów.

Mateusz Marcinkowski

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Świetlicowa majówkaDrukuj

Świetlicowa majówka

Zjeżdżalnia, Jaccusi i basen – to tylko jedne z licznych atrakcji z których mieli okazję skorzystać uczestnicy sobotniego wyjazdu do Tarnowskich Term w Tarnowie Podgórnym. Uczestnikami wycieczki była Świetlica oraz grupa uczniów w ramach programu "Sport na brązowo".  Czas spędzony "w wodzie" przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

W tym samym dniu odwiedziliśmy również Park Rozrywki "Rodzinka" w Skórzewie, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach chemiczno-fizycznych "Laboratorium Timona". Po zakończeniu zajęć naukowych czekało nas mnóstwo szalonej zabawy. Był basen z kulkami, auta, zjeżdżalnie, dotykowe tablice edukacyjne, piłkarzyki, cymbergaj oraz różnego rodzaju gry wielkoformatowe. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się wielopoziomowa konstrukcja zabawowa "Małpi Gaj", która okazała się najlepszym sposobem na rozładowanie dziecięcej energii. Czas pobytu w Parku choć nieubłagalnie płynął, był powodem nieustającego uśmiechu na twarzach uczniów.

W drodze powrotnej głodni i zmęczeni udaliśmy się do restauracji McDonald’s.

Danuta Janura - Barteczka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

3,322,188 unikalnych wizyt