Statystyki

stat4u

Rekrutacja

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Zebranie - Zielone wakacjeDrukuj

Informacje

Zebranie dotyczące

„Zielonych wakacji”

odbędzie się 19 czerwca

o godz. 19:00

Zakończenie roku szkolnegoDrukuj

Zakończenie roku szkolnego

Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje – najmilszy czas w ciągu roku, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników w nauce, a nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za trud i poświęcenie włożone w pracę zawodową. Życzymy wszystkim pięknej, słonecznej pogody, udanych wyjazdów oraz mnóstwa przygód i dobrego humoru. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dyrekcja Szkoły

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO - WĘDKARSKIEJDrukuj

KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO - WĘDKARSKIEJ

W dniu 12 czerwca br. w kobylińskiej szkole podstawowej odbył się konkurs wiedzy ekologiczno - wędkarskiej dla uczniów z klasy piątej, szóstej oraz siódmej. W szranki stanęło trzydzieścioro uczestników. Podczas konkursu trzeba było wykazać się znajomością Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb oraz wiedzą dotyczącą akcesoriów wędkarskich, metod połowu, anatomii ryb i wybranych dziedzin ekologii. Test, który należało rozwiązać w ciągu  45 minut, składał się z 30 pytań zamkniętych.

Pierwsze miejsce zdobył Kamil Brdys, drugie – Sylwia Lesk, a na najniższym podium stanęła Ola Łopaczyk. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyła pani vice-dyrektor Aleksandra Paluszkiewicz. Nagrody zostały ufundowane przez Koło nr 191 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kobylinie.

Żywimy nadzieję, że nasza propozycja będzie corocznym ciekawym uzupełnieniem codziennych zajęć szkolnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

L. Poniatowski

Klasy III w ToruniuDrukuj

Klasy III w Toruniu

Podsumowaniem nauki w klasach początkowych są wyjazdy uczniów na wycieczki klasowe. Tak też było w tym roku. Klasa IIIa, IIIb i IIId pojechała na dwudniową wycieczkę do Torunia. Czekał tam na nas przewodnik ubrany w średniowieczny strój, który oprowadzał nas po tym pięknym mieście. Z Bulwaru na Wisłą poprowadził nas pod Krzywą Wieżę. Następnie obejrzeliśmy Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętych Janów z pięknym zegarem flisackim oraz Zamek Krzyżacki z salą strachu. Ponieważ Toruń słynie ze wspaniałych pierników i my poznaliśmy tajniki ich wypieku. 

Wyprawa na kajaki klasy VIaDrukuj

Wyprawa na kajaki klasy VIa

Dnia 19 czerwca klasa VIa udała się do Milicza, aby stamtąd rozpocząć spływ kajakowy do Sułowa. Po odebraniu kajaków i sprawdzeniu ich stanu, z pomocą brata Sylwana i pana Mirka, wypłynęliśmy Baryczą w kierunku Sułowa. Początki były dość trudne. Zanim opanowaliśmy technikę  to pływaliśmy od brzegu do brzegu. Co niektórzy nie mieli najmniejszych problemów. Po drodze zatrzymaliśmy się w dwóch miejscach na krótki odpoczynek i pożywienie. Widzieliśmy koniki polskie. 

3,473,380 unikalnych wizyt