Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Konkurs Matematyczny klas IIIDrukuj

Konkurs Matematyczny klas III

W dniu 24 maja w Kuklinowie odbył się Konkurs Matematyczny dla kas III. W konkursie udział wzięło 18 uczniów ze szkół z Kuklinowa, Świnkowa, Zdun, Zalesia Małego i Kobylina. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Karolina Jackowska, Miłosz Klepacki, Mieszko Bzodek i Maksymilian Broda. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 15 pytań. Były pytania za 3, 4, 5 punktów oraz zadania tekstowe.

A oto wyniki konkursu:

miejsce 1. Oskar Rochowiak (SP Kuklinów)

miejsce 2. Mateusz Frala (SP Kuklinów)

miejsce 3. Zuzanna Porzucek (SP Zduny) oraz Maksymilian Broda (SP Kobylin)

Serdecznie gratulujemy Maksymilianowi, który zajął III miejsce zdobywając 50 punktów. Warto również wspomnieć o pozostałych uczniach naszej szkoły, którym do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Mieszko Bzodek uzyskał wynik 49 punktów natomiast Karolina i Miłosz 48 punktów.  

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNYDrukuj

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

Sześcioro uczniów  reprezentowało naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym  „Asy z trzeciej klasy” w Jutrosinie. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Młodzi matematycy rozwiązywali zadania za 1, 2 oraz 3 punkty. Musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, logicznymi oraz o tematyce praktycznej. Nasi reprezentanci konkurowali z uczniami
z Jutrosina, Smolic i Dubina. Trzecie miejsce w konkursie zajął uczeń klasy IIId –Maksymilian Broda uzyskując wynik 36 punktów plus 6 punktów z dogrywki. Pozostali uczniowie  uzyskali następujące punkty:

Julia Maślanka (IIIa) – 35 pkt., Mieszko Bzodek (IIId)– 34 pkt., Miłosz Klepacki (IIIb) – 33 pkt., Mateusz Małecki (IIIc) – 32 pkt., Eryk Moryson (IIIb) – 28 pkt.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Majorek-Pilujska

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Warsztaty z Pomysłowym DobromiremDrukuj

Warsztaty z Pomysłowym Dobromirem

We wtorek 16 maja uczniowie klas I - III uczestniczyli w kolejnych warsztatach zorganizowanych przez firmę "Pomysłowy Dobromir". Tym razem dzieci zapoznały się ze sposobami wytwarzania mydła, no i oczywiście same to mydło wyrabiały. Praca okazała się łatwa i przyjemna, a wykonane kolorowe i pachnące mydełka będą doskonałym prezentem dla mam z okazji ich święta.

T. Grobelna

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Noc BibliotekDrukuj

(kliknij, aby powiększyć)

Warsztaty "Mały FinansistaDrukuj

Warsztaty "Mały Finansista

11 maja uczniowie z klas I-III wzięli udział w warsztatach ,,Mały Finansista” zorganizowanych przez Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda oraz Fundację Pomyśl o Przyszłości z Nowego Sącza. Dzieci zostały zaproszone do poznania zagadkowego świata finansów i podstaw ekonomii. Dowiedziały się  między innymi skąd się biorą pieniądze? Od czego zależy wynagrodzenie? Co to są podatki? Na zajęciach także w formie plastycznej przedstawiły projekt własnej firmy, tworzyły jej reklamę, negocjowały warunki sprzedaży. Za aktywność  uczniowie otrzymywali ,,papierowe pieniądze”, za które mogli zrobić zakupy w specjalnie przygotowanym sklepiku. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali komiksy pt. ,,Ekonomia na łące”.

2,597,909 unikalnych wizyt