Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Kiermasz Świąteczny - SOBOTA, 15 GRUDNIA, godz. 16:00 !Drukuj

MIKOŁAJKOWA WIZYTA W SCHRONISKUDrukuj

MIKOŁAJKOWA WIZYTA W SCHRONISKU

„ ……Mikołajki to wyjątkowy czas, każdy z nas liczy na drobny prezent, na miły gest ze strony drugiego człowieka… „

Uczniowie naszej szkoły właśnie 6 grudnia pojechali z mikołajkową wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Porzucone, samotne zwierzęta, których jest w tym schronisku bardzo dużo, zamieszkują 70 kojców. Czworonogi często tracą nadzieję, że coś się zmieni w ich życiu. Ich dni są podobne. Mają zapewnioną opiekę, miejsce do spania, jedzenie, ale brakuje im najważniejszego - miłości i ciepłego domu. Nie możemy zapewnić zwierzętom wszystkiego. Jednakże chcieliśmy zadbać o to, aby nie zabrakło im jedzenia i ciepłego legowiska. Z naszej wizyty ucieszyli się wszyscy: pracownicy schroniska oraz zwierzęta.

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wrażliwość na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

Bardzo dziękujemy dzieciom  i rodzicom za włączenie się w akcję pomocy bezdomnym zwierzętom.

Aleksandra Paluszkiewicz

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!


Turniej Mikołajkowy w klasach IV - VDrukuj

Turniej Mikołajkowy w klasach IV - V

Tradycji stało się zadość. Jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w hali środowiskowo-sportowej został zorganizowany Turniej Mikołajkowy dla uczniów z klas czwartych i piątych. Rywalizacja odbywała się oddzielnie na poszczególnych poziomach wiekowych. Wśród klas czwartych zwyciężyła klasa IVa, na kolejnym miejscu na podium uplasowała się IVb, a III miejsce zajęła klas IVc. Szczególnie zacięta rywalizacja o laury zwycięzców miała miejsce wśród klas piątych. O klasyfikacji punktowej zadecydowały ostatnie konkurencje. Wielkie emocje wywołały przeciąganie liny wśród chłopców i skoki grupowe przez skakankę dziewcząt.

Spotkania miały bardzo dynamiczny i emocjonujący przebieg. Były utrzymane w konwencji „na wesoło”. Slalom hokejowy przeplatał się z wyścigiem „gąsiennicy”, sztafetą wahadłową, wyścigami „rydwanów” na kocach i ślizgami drużyn na materacach.

Radość wygranych i smutek przegranych poszły w zapomnienie gdy na końcu spotkania uczestnicy otrzymali atrakcyjne słodkie upominki.

Ostatecznie wszyscy okazali się zwycięzcami.

Janusz Lindner

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Mikołajki w klasach I-IIIDrukuj

Mikołajki w klasach I-III

6 grudnia br. w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Dzieci od dłuższego czasu oczekiwały na ten wyjątkowy dzień. Intensywnie ćwiczyły wiersze  dla Mikołaja i przygotowywały piosenki pod czujnym okiem p. Donaty Jankowskiej – Majnert. Na korytarzu, holu szkoły i w klasach pojawiły się dekoracje: choinki, Mikołaje, gwiazdki, bombki, renifery, które wprowadzają nas w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Na holu szkoły pojawiła się również piękna choinka, rozświetlona blaskiem lampek.      

W miniony czwartek w szkole dominował wśród uczniów kolor czerwony. Każde dziecko miało ubraną mikołajkową czapkę. Również nasze panie poczuły uroczysty nastrój, ubierając kolorowe sweterki oraz opaski z elementami świątecznymi.

Turniej o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier w Karty i Gier Planszowych "Baśka"Drukuj

Turniej o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier w Karty i Gier Planszowych "Baśka"

W dniu 05.12.2018 r. odbył się w Smolicach VII Turniej o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier w Karty i Gier Planszowych „Baśka”. Naszą placówkę reprezentowała drużyna w składzie: Agata Mroczek, Natalia Małecka, Sylwia Lesk, Kamil Wielebski, Dawid Gaszyński oraz Jakub Siepa pod opieką p. Leszka Poniatowskiego. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: dziewczęta rocznik 2014 i młodsze, oraz chłopcy rocznik 2014 i młodsi. Każdą szkołę mogli reprezentować maksymalnie trzej zawodnicy z każdej grupy wiekowej. W szranki stanęło w sumie pięćdziesięcioro uczniów. Uczestnik mógł rozegrać 9 partii, przy czym na rozegranie jednego pojedynku warcabowego było maksymalnie 10 minut. Najlepszymi zawodnikami z drużyny Szkoły Podstawowej w Kobylinie okazali się: Kamil Wielebski oraz Jakub Siepa, którzy zajęli odpowiednio 11 i 15 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Leszek Poniatowski 

3,712,205 unikalnych wizyt