Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Informacja dla Rodziców !Drukuj

Szkoła News

W dniu 22.11.2018 - w czasie "Drzwi otwartych"

będzie dyżur psychologa z PPP w Krotoszynie

Miejsce: gabinet pedagoga

Godzina: 17:00

Rozstrzygnięcie konkursu "Czytamy ze Słodziakami"Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu "Czytamy ze Słodziakami"

W środę 7 listopada nastąpił finał konkursu "Czytamy ze Słodziakami" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas I - III. Na początku października dzieci otrzymały specjalne albumy słodziaków i przez cały miesiąc miały za zadanie czytać minimum 10 minut dziennie. Każde czytanie potwierdzone było podpisem rodzica, za co w bibliotece szkolnej otrzymywało się specjalne naklejki. 

Rozstrzygnięcie konkursu SKODrukuj

Rozstrzygnięcie konkursu SKO

Tradycyjnie w naszej szkole październik był miesiącem oszczędzania i przebiegał pod hasłem „Kto nie chce wiedzieć co to jest nędza, niech razem z nami od dziś oszczędza!”. Corocznie patronem konkursu oszczędzania jest Bank Spółdzielczy w Krotoszynie oddział w Kobylinie, z którym współpracuje Szkolna Kasa Oszczędności. W czasie miesięcznego oszczędzania uczniowie wspólnie zgromadzili 5440 złotych. Wielu uczniów zostało nagrodzonych za aktywność i systematyczność, ale zwycięzcami są przecież wszyscy, bo zebrane na koncie pieniądze na pewno przydadzą się na spełnienie jakiegoś marzenia.

Najwięcej pieniędzy udało się zaoszczędzić uczniom klasy I c, na drugim miejscu uplasowała się klasa I b, a miejsce trzecie zajęli uczniowie klasy III.

Bardzo dziękuję wszystkim za wytrwałość w oszczędzaniu i pomimo zakończenia konkursu zachęcam do dalszego gromadzenia pieniędzy w SKO.

 

                                                                                                 Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

                                                                                                                   Teresa Grobelna

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

SP Kobylin wicemistrzem rejonu kaliskiegoDrukuj

SP Kobylin wicemistrzem rejonu kaliskiego

Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się 6 listopada 2018 roku w Raszkowie. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn w kategorii dziewcząt oraz 13 drużyn w kategorii chłopców. Prawo startu w tym turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. Powiat Krotoszyński reprezentowała między innymi Szkoła Podstawowa w Kobylinie w dwóch kategoriach: dziewcząt Laura Buczel i Klaudia Wachowiak oraz chłopców Antoni Frąckowiak i Mateusz Kmieć. Dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo rejonu i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci, natomiast chłopcy byli o krok od awansu zajmując wysokie III miejsce.

Robert Wachowiak

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Wycieczka klas VIDrukuj

Szkoła News

W dniu 25 października 2018 roku klasa VI a i VI b wraz z wychowawcami pojechała do Teatru Muzycznego w Poznaniu na musical „Footloose”.  Fabuła Fooltoose nawiązuje do jednego z najpopularniejszych filmów z lat 80 –tych. Główny bohater, Ren McCormack wraz z matką przeprowadza się z Bostonu do małej teksańskiej miejscowości Bomont. Tam poznaje Ariel, córkę pastora, który wprowadził całkowity zakaz tańca, po tragicznej śmierci swojego syna. Właśnie zakaz tańczenia – jako źródła wszelkiego zła (według „dorosłych” mieszkańców Bomont) – jest zarzewiem konfliktu zawartego w tym wyjątkowym musicalu. Chłopak postanawia zbuntować się i udowodnić, że codzienność oparta na zakazach nie ma najmniejszego sensu. W czasie musicalu można było usłyszeć mieszankę rock-and- rolla i country, która bardzo podobała się naszym uczniom.

Marzena Nowak

3,667,123 unikalnych wizyt