Statystyki

stat4u

Książki naszych marzeń

Narodowy Program

Lepsza Szkoła

Facebook

Hala Sportowa

Przedszkole

UKEMI na FB

ORLIK 2012

Akcja charytatywnaDrukuj

Akcja charytatywna

Chcesz pomóc? Przyłącz się do Akcji Charytatywnej

organizowanej przez naszą szkołę i przedszkole.

Od dnia 11 do 15 grudnia br. trwać będzie

zbiórka żywności trwałej i środków czystości.

Produkty zostaną przekazane do kobylińskich kościołów,

a następnie trafią do najbardziej potrzebujących.

„Otwórz serce i podziel się uśmiechem” w ten piękny czas

Bożego Narodzenia!

Koncert Majki JeżowskiejDrukuj

Koncert Majki Jeżowskiej

13 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w koncercie Majki Jeżowskiej, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krotoszynie, Był to koncert w ramach „Edukacyjnej Trasy Koncertowej 2017”.

W czasie koncertu wysłuchaliśmy wielu znanych piosenek pani Majki: „Ulica Śnieżynkowa”, „Kochany Panie Mikołaju”, „Rytm i melodia” i „A ja kocham moją mamę”. Piosenki były przeplatane konkursami dla dzieci i nauczycieli. W nagrodę dzieci i dorośli wygrywali zdjęcia z autografem, plakaty i płyty pani Jeżowskiej. Dziękujemy pani Anicie Kościelnej, która ułożyła najlepszą choreografię do piosenki. Dzięki niej nasza szkoła wygrała najnowszą płytę Majki Jeżowskiej pt. „Bajkowo”.

Po koncercie Majka wszystkich chętnych obdarzała autografem i pozowała do zdjęć. Dziękujemy i do zobaczenia na następnym koncercie.

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Projektu edukacyjny Sport na Brązowo - trampolinyDrukuj

Projektu edukacyjny Sport na Brązowo - trampoliny

1 grudnia w ramach Projektu edukacyjnego Sport na Brązowo odbyła się kolejna wycieczka o charakterze sportowym. Tym razem uczestnicy projektu, w liczbie przekraczającej 40 osób wraz z opiekunami udali się do Euro Jump do Leszna. Na miejscu spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem, profesjonalni trenerzy poprowadzili rozgrzewkę oraz przekazali zasady właściwego korzystania z trampolin. Efekty były niesamowite, piruety, salta i inne kombinacje były dowodem wielkich umiejętności uczniów. Po godzinnym szaleństwie nadszedł czas na zregenerowanie sił w Galerii Leszno, po czym cała rozentuzjazmowana grupa wróciła do Kobylina.

Brat Sylwan

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Czy potrzebne są nam pieniądze?Drukuj

Czy potrzebne są nam pieniądze?

Taki problem próbowali rozwiązać uczniowie klas III na warsztatach zorganizowanych przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na temat pieniędzy i sposobów posługiwania się nimi, zdobycie nowych informacji o tym, jakie funkcje pełni pieniądz oraz jakie zachodzą związki pomiedzy pracą, a zarabianiem pieniędzy.

Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali rebusy, krzyżówki, zadania matematyczne, projektowali własne monety i banknoty. Każda aktywność ucznia była nagradzana, a „zarobione” pieniądze można było wydać na zakupy w „sklepiku SKO”. Myślę, że wszyscy wiele skorzystali i dobrze się bawili.

W zajęciach uczestniczyli również honorowi goście: Pani dyrektor szkoły Mariola Wojciechowska oraz dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Kobylinie Mateusz Sójka.

Bardzo dziękuję za owocną współpracę z Bankiem Spółdzielczym, dzięki któremu został zaopatrzony „warsztatowy sklepik”.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności

Teresa Grobelna

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj!

Pokaz edukacyjny "Król Lew"Drukuj

Pokaz edukacyjny "Król Lew"

W dniu 5 grudnia uczniowie klasy IVa i Va pojechali do Wrocławia na zaproszenie Młodzieżowej Akademii Musicalowej na specjalny pokaz edukacyjny „Król Lew”.  Spektakl grupy MAM był ostatnim pokazem w ramach projektu z serii DZIECI DZIECIOM.

Ponad 60 dzieci w różnym wieku zawładnęło sceną Impartu i opowiedziało historię znaną z bajki o Królu Lwie. Emocjonujące przygody bohaterów splatały się z niesamowitą aurą afrykańskiego krajobrazu. Młodzieżowa Akademia Musicalowa (MAM) dała popis umiejętności tanecznych, wokalnych i aktorskich w żywiołowej i dynamicznej historii dorastającego lwa. Entuzjazm i wielka wrażliwość młodych artystów zachwyciła naszych uczniów.

Spektakl zorganizowano w szczytnym celu, ponieważ cały dochód przeznaczono na wsparcie edukacyjne dzieci z Tanzanii. Naszą cegiełką były zebrane wcześniej zeszyty, książki, kredki i przybory szkolne, które przekazaliśmy dla dzieci z Tanzanii.

Przy okazji tego wyjazdu zajrzeliśmy na rynek wrocławski, gdzie trwał jarmark bożonarodzeniowy. Spacer po rynku znacznie skrócił nam deszcz, ale mimo to w dobrym nastroju szczęśliwie powróciliśmy do Kobylina.

Iwona Dembska-Ferfecka

Zdjęcia w dziale "GALERIA" lub tutaj! 

2,978,754 unikalnych wizyt